Zaznacz stronę
Wstecz

Ekologia w Laboratorium? To możliwe!

Od dobrych kilku lat zauważam, że prawie z każdego możliwego źródła przekazu jesteśmy bombardowani przykazaniami dotyczącymi dbania o środowisko i hasłami z tym związanymi: „Dbajmy o naturę", „Musimy być EKO", „Precz z plastikiem", itd. Czy to dobrze? Uważam, że bardzo dobrze, zważywszy na fakt, do jakiego stanu doprowadziliśmy planetę, na której mieszkamy. Jak każda odpowiedzialna firma, my również prowadzimy politykę EKO. Pozyskujemy energię z alternatywnych źródeł, segregujemy śmieci, używamy materiałów nadających się do recyklingu. Kwestia urządzeń termostatycznych wydaje się jasna – wysokogatunkowe arkusze blachy, trwałe rozwiązania, możliwość całkowitego odzysku wielu elementów. Jednak, co w przypadku mebli? No właśnie… tutaj pojawia się pytanie? Czy można być EKO w laboratorium? Odpowiedź jest prosta – TAK, można! Rozwiązaniem, które proponujemy w tej kwestii są metalowe meble serii Compact Lab – ekologiczna alternatywa. Choć może to dziwić, meble z metalu to opcja, która jest na czele peletonu w wyścigu o czyste środowisko, warto, zatem przybliżyć nieco ich sylwetkę.

Metalowa piątka – czyli pięć najważniejszych atrybutów Compact Lab!

1. Materiał

Powtórzmy raz jeszcze, meble serii Compact Lab mogą być w całości wykonane ze stali nierdzewnej lub ze stali malowanej farbą chemoodporną i niczym średniowieczny rycerz w zbroi, mogą służyć nam przez długie lata. Materiał nie wilgotnieje, nie ulega korozji, co pozwala na zachowanie „świeżego" wyglądu przez wiele lat.

2. Wybór

Problem jak w sklepie z cukierkami? Nie martwcie się, pomożemy! Duży wybór nierzadko jest kłopotem dla klienta, ale w tym konkretnym przypadku jest ważnym atutem. Posiadamy szeroki asortyment rozwiązań standardowych dla stelaży, szafek, szaf oraz nadstawek. Oferujemy również rozwiązania niestandardowe, dopasowane indywidualnie do waszych potrzeb. Ponadto szeroki wybór elementów dodatkowych: zlewy, armatura, oczomyjki, prysznice bezpieczeństwa a nawet zwiększenie powierzchni roboczej – poprzez zastosowanie mostów wiszących, w których można z łatwością zainstalować dodatkowe gniazda oraz instalacje gazowe. Można by tak wymieniać w nieskończoność…

Warto pamiętać, że projekt i wizualizacja zostanie dostarczona wam GRATIS!

3. Porządek

Nie znam osoby, która nie chciałaby mieć w swoim domu łatwo zmywalnych podłóg. Sytuacja z meblami w laboratorium jest dokładnie taka sama. Proste w czyszczeniu powierzchnie są ważnym elementem każdego projektu. Meble z metalu to zapewnienie gładkich i nienasiąkliwych frontów pozwalających na szybką i skuteczną sterylizację.

4. Wytrzymałość

W tej dyscyplinie meble wykonane ze stali nierdzewnej zajmują bezsprzecznie pierwsze miejsce na podium. Materiał jest bardzo odporny na wszelkie uderzenia i czynniki zewnętrzne. Można pokusić się o stwierdzenie, że praktycznie wszystkie laboratoria w przemyśle ciężkim wykorzystują tę technologię – jest to istotna informacja dla planujących przyszłe projekty właśnie w tym obszarze.

5. Elastyczność

Istotny element dla planujących częściowe wyposażenie pomieszczeń. Modułowe łączenie mebli umożliwia bezproblemową rozbudowę w przyszłości oraz łatwość w przemeblowywaniu elementów już istniejących. To duża przewaga w stosunku do mebli wykonanych z drewna czy laminatu, których przenoszenie może być nie tylko problematyczne, ale również może spowodować trwałe uszkodzenie elementów, w wyniku, czego dalsze użytkowanie będzie zwyczajnie uciążliwe lub w niektórych przypadkach nawet niemożliwe.

Gdyby przyjrzeć się tematowi jeszcze bliżej, ilość zalet z pewnością wzrosłaby do naprawdę pokaźnych rozmiarów. Odchodząc jednak od samego tematu mebli, warto zauważyć ogólnie rosnącą świadomość społeczną i jest to dobry omen. Coraz więcej trafiających do nas ofert, wymaga od nas przedstawiania naszych działań w zakresie dbania o środowisko. To również dobry nawyk, który w niedalekiej przyszłości będzie wymuszał na firmach podjęcie działań w tym zakresie, chociażby tych najprostszych.

Wiem, że dla wielu temat ratowania planety jest przerostem formy nad treścią. W kilku przypadkach zgadzam się w z tym stwierdzeniem w stu procentach. Z drugiej strony jednak mam też świadomość, że decyzje podjęte dziś, będą miały odbicie w przyszłości i czuję się odpowiedzialny za porządek, który zostawię swoim dzieciom.

A jakie jest twoje podejście? Jesteś zwolennikiem, czy przeciwnikiem EKO? Podziel się opinią w komentarzach!

Meble Laboratoryjne Compact Lab - Sprawdź naszą ofertę!