Zaznacz stronę
Wstecz

Nowa identyfikacja wizualna POL-EKO

Nadszedł ten dzień, kiedy oficjalnie możemy się podzielić z całym światem naszym nowym LOGO. To kolejny krok po zmianie nazwy na POL-EKO. Warto podkreślić, że przed nami czas przejściowy, w którym to będziecie mogli spotkać zarówno nasze nowe logo, jak i to dotychczasowe. Zmiana ta to będzie naturalny proces, a że w pracy stale przyświeca nam idea “zero waste” absolutnie nie chcemy pozwolić, aby zmarnowało się cokolwiek tylko dlatego, że zmieniło się nasze logo.

Nasza nowa misja: POL-EKO = Perfect Environment

Nowa identyfikacja wizualna POL-EKO

Właściciel dr inż. Aleksandra POLOK-KOWALSKA, MBA

dr inż. Aleksandra POLOK-KOWALSKA, MBA

Doktor nauk technicznych w dyscyplinie Inżynieria Środowiska, specjalność Zaopatrzenie w Wodę. W 2000 roku ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Inżynierii Środowiska Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki. Absolwentka podyplomowych studiów MBA Akademia WSB - WSB University.

Od 1998 roku jest współwłaścicielem firmy Pol-Eko-Aparatura sp.j.– producenta urządzeń termostatycznych, aparatury przemysłowej oraz kontrolno-pomiarowej. Od 2011 roku jest również współwłaścicielem i prezesem POL-EKO Laboratorium Pomiarowego – akredytowanego laboratorium wzorcującego.

Autorka monografii „Zespolone ujęcia wody z uwzględnieniem kryteriów techniczno-ekonomiczno-niezawodnościowych oraz ochrony ichtiofauny”, współautorka książki „Projektowanie drenażowych i zatopionych ujęć wody w aspekcie ochrony ichtiofauny” oraz artykułów publikowanych w materiałach konferencyjnych i czasopismach naukowych.

Aktywnie działa na rzecz środowiska lokalnego, była współinicjatorką założenia Stowarzyszenie "Razem na Szybiku", którego wiceprezesem pozostaje od 2011 roku. Jest członkiem Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych.

Prokurent oraz Dyrektor Finansowy CFO Lucyna SIDOROWICZ

Lucyna Sidorowicz, która od prawie 30 lat związana jest z Pol-Eko była pierwszym pracownikiem zatrudnionym w firmie, w 1994 roku. Od początku prowadziła sprawy administracyjno-finansowe oraz prawne, a pomagało jej w tym doświadczenie zdobyte wcześniej w Wydziale Organizacyjno-Prawnym Urzędu Miasto Wodzisław Śląski. Jako osoba ciesząca się ogromnym zaufaniem Zarządu, w sierpniu 2022 roku została współwłaścicielką POL-EKO, a w listopadzie 2022 roku objęła stanowisko Dyrektora Finansowego Spółki (CFO).

Jest osobą konsekwentną w działaniu, bardzo zaangażowaną w pracę, kocha to, co robi i widać to w jej codziennej pracy i w stosunku do ludzi. Kiedy akurat nie pracuje, a zdarza się to naprawdę rzadko, można spotkać ją żeglującą szlakiem mazurskich jezior lub zaczytaną w ciekawą lekturę pod kwitnącą jabłonią.

Lucyna SIDOROWICZ

Dyrektor Generalny CEO, Dyrektor Marketingu CMO Małgorzata SZAFARCZYK, MBA

Małgorzata SZAFARCZYK, MBA

Małgorzata z wykształcenia magister chemii – ukończyła Wydział Chemii na Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. Jest też absolwentką podyplomowych studiów MBA Akademia WSB - WSB University.

Od początku kariery zawodowej (czyli od połowy 1999 roku) związania z Pol-Eko-Aparatura sp.j. Przez lata kierowała Działem Sprzedaży, Laboratorium produkującym odczynniki, później również Działem Technologii. Prowadziła projekty szkoleniowe i wdrożeniowe, była odpowiedzialna za wybór i wdrożenie systemu ERP w firmie. Przez lata prawa ręka Zarządu, w listopadzie 2022 objęła funkcję Dyrektora Generalnego (CEO) w POL-EKO. Jest tytanem pracy, wielbicielką Excela, jasno wytycza sobie cele i konsekwentnie je realizuje.

Prywatnie mama trzech chłopaków. Od czasu kiedy dzieci dorosły, w czasie wolnym wraz z mężem zwiedza świat. Jej pasją jest eksploracja ciekawych miejsc i poznawanie egzotycznych kultur.

Dyrektor Operacyjny COO Dawid GAJDA

Dawid to inżynier automatyki i robotyki o specjalizacji automatyki przemysłowej, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu, instruktor praktycznej nauki zawodu.

Od 2007 roku pracownik działu produkcji w Pol-Eko. W latach 2011 – 2013 serwisant, odpowiedzialny za wsparcie zagranicznych dystrybutorów. Od 2014 roku brygadzista, a następnie kierownik działu produkcji. Od 2022 roku kierownik ds. infrastruktury IT – administrator systemów informatycznych. W pracy zawodowej zajmuje się planowaniem oraz produkcją urządzeń laboratoryjnych, aparatury przemysłowej oraz kontrolno-pomiarowej. Odpowiada za automatyzację procesów produkcyjnych i zapewnianie jakości czy niezawodności pracy - utrzymanie ruchu.

Prywatnie interesuje się szeroko pojętą elektroniką, HVAC, inżynierią wsteczną oraz integracją systemów inteligentnych budynków.

Dawid GAJDA

Dyrektor Techniczny CTO Dawid RYBARZ

Dawid RYBARZ

Dawid to absolwent kierunku Elektroniki i Telekomunikacji Wydziału Elektrycznego Politechnika Śląska. Zaraz po studiach trafił do POL-EKO-APARATURA, gdzie w ciągu ponad 19-tu lat pracy przeszedł niemalże wszystkie stopnie kariery. Począwszy od elektronika zajmującego się projektowaniem płytek, poprzez pracownika działu produkcji, konstruktora urządzeń, kierownika Działu Produkcji, kierownika Działu Technicznego (R&D). W listopadzie 2022 objął stanowisko Dyrektora Technicznego (CTO) odpowiedzialnego za pion badawczo-rozwojowy.

Dawid jest osobą o bardzo szerokiej, multi-dyscyplinarnej wiedzy – matematyka, fizyka, mechanika, elektronika… nie mają przed nim tajemnic. Trudne problemy zajmują mu chwilę, niemożliwe do rozwiązania, nieco dłużej.

Czas wolny spędza w towarzystwie rodziny lub Discovery Channel. Interesuje się astronomią i co zaskakujące… historią.