Zaznacz stronę
Wstecz

Nowości w kontrolerach SMART

Wraz z początkiem roku 2021 nowa aktualizacja sterowników SMART zagościła w naszych urządzeniach na dobre (TAK, to celowe nawiązanie do poprzedniego wpisu https://blog.pol-eko.com.pl/smartlab/wyzwania-na-rok-2021/ ). W związku z tym, że nie wszyscy mieli okazję testować nowe funkcjonalności (urządzenia z nową aktualizacją są dostarczane od stycznia 2021) postanowiłem, co nieco o nich napisać. Ten artykuł jest pozycją obowiązkową dla dystrybutorów, klientów oraz wszystkich osób zainteresowanych zakupem produktów naszej marki. Przygotujcie kubek ulubionego napoju i rozsiądźcie się wygodnie – pragnę przedstawić:

NOWOŚCI W KONTROLERACH SMART!

Logowanie za pomocą karty, klucza, NFC – nowa aktualizacja pozwala na logowanie się do urządzenia za pomocą karty, breloczka lub urządzenia z funkcją NFC. Jest to odpowiedź na zapytania naszych dystrybutorów, którzy zasygnalizowali takie zapotrzebowanie. Dziękujemy za wasze wsparcie i pomoc w rozwoju naszych produktów! (opcja dostępna dla SMART PRO, dodatkowo płatna).

Kolumna sygnalizacyjna – ta funkcja również dotyczy sterownika SMART PRO (dodatkowo płatna). Sam pomysł został zaczerpnięty z naszych niestandardowych urządzeń. Biorąc pod uwagę liczne zapytania, postanowiliśmy wprowadzić tę opcję, jako element stałej oferty. Kolumna sygnalizacyjna składa się z trzech sygnałów świetlnych (czerwony, zielony, żółty) i sygnału dźwiękowego (5 sygnałów do wyboru).

Kolumna sygnalizacyjna może być dowolnie programowana na etapie produkcji.

Kamery monitorujące – możliwość obserwacji powierzchni roboczej komory za pomocą systemu kamer (opcja dodatkowo płatna, tylko dla SMART PRO). Zainstalowany sprzęt jest wykrywany automatycznie i nie wymaga konfiguracji. Dostęp do okna kamer jest możliwy przez górne rozwijane menu. Istnieje również możliwość podglądu kamer za pośrednictwem integralnej aplikacji Lab Desk.

Rozszerzone możliwości programu Quick – dodane suwaki zezwalają na szybką zmianę parametrów bez wchodzenia do menu:

- temperatura
- wentylator
- wilgotność
- kominek wentylacyjny

Blokada ekranu - parametryzacja w oknie PANEL. Dostępne ustawienia: wyłączone, 5min, 15min, 30min, 60min.

Komunikat wymiany podzespołów – wyświetla się gdy liczba przepracowanych przez podzespół godzin zostanie przekroczona (podzespoły mają określone limity). Komunikat jest wyświetlany przy pierwszym przekroczeniu oraz przy każdym uruchomieniu urządzenia. Dodatkowo w głównym oknie cały czas wyświetlany jest żółty trójkąt ostrzegawczy. Czas pracy każdego z podzespołów jest przechowywany w bazie danych oraz co 10min. archiwizowany w pamięci sterownika wyświetlacza. W menu serwisowym i produkcyjnym można wyzerować czas pracy i datę wymiany.

Obsługa kodów błędów przez https://smart4lab.eu – ekran alarmów został wyposażony w dodatkowe kody QR. Za pomocą smartfona w łatwy i przejrzysty sposób można sprawdzić, co oznacza dany kod i co należy zrobić, aby poradzić sobie z danym alarmem/błędem.

Poza wyżej opisanymi funkcjonalnościami w sterownikach SMART znajdziecie również nowe opcje językowe (hiszpański i francuski), zmiany w raportach mailowych (uwzględnienie strefy czasowej), możliwość zadawania wilgotności z dokładnością 0,1% (dla urządzeń posiadających tę funkcję), kilka poprawek wizualnych oraz szereg usprawnień wspierających płynność pracy całego systemu. Nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić Was do sprawdzenia naszych nowości bezpośrednio na urządzeniach. Tych, którzy mieli już tę okazję, zapraszam do komentowania i dzielenia się wrażeniami ?.