Zaznacz stronę
Wstecz

Wielka szóstka POL-EKO

Wielka szóstka POL-EKO

Jesteśmy dumni z tego, kim jesteśmy i czym się zajmujemy. W POL-EKO tworzymy doskonałe środowisko dla naszych klientów, partnerów i pracowników. Ale co tak naprawdę oznacza być POL-EKO?

Odpowiedź znajduje się w naszej nazwie, która składa się z sześciu kluczowych wartości:

  • Pracodawca: Dążymy do bycia odpowiedzialnym i wspierającym pracodawcą, który dba o dobrostan i rozwój naszych pracowników.
  • Osobowość: Doceniamy różnorodność i indywidualność, i zachęcamy do kreatywności i innowacji wśród naszych członków zespołu.
  • Ludzie: Cenimy nasze relacje z naszymi klientami, partnerami, dostawcami i społecznościami, i staramy się zapewnić im najlepsze produkty i usługi.
  • Ekologia: Zobowiązaliśmy się do ochrony środowiska i zmniejszenia naszego wpływu ekologicznego, poprzez wykorzystanie odnawialnych źródeł energii i wdrażanie ekologicznych rozwiązań.
  • Kreatywność: Nieustannie szukamy nowych sposobów na ulepszanie naszych produktów i procesów, poprzez wykorzystanie najnowszych technologii i stosowanie najlepszych praktyk w naszej branży.
  • Odpowiedzialność: Bierzemy odpowiedzialność za nasze działania i decyzje, i przestrzegamy najwyższych standardów jakości, bezpieczeństwa i etyki.

Wartości te stanowią fundament wszystkiego, co robimy i napędzają nasz sukces jako firmy.

POL-EKO = Perfect Environment

Perfect Environment - Zenon Polok

POL-EKO już od ponad 30 lat funkcjonuje na rynku jako odpowiedzialny pracodawca, którego największym kapitałem są ludzie. Kreatywność, ogromna wiedza i zaangażowanie naszej kadry pozwala nam stale się rozwijać i wyróżniać na tle konkurencji. To połączenie buduje osobowość naszej firmy, której przyświeca idea dbałości o otaczające nas środowisko.

„Świat na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat bardzo się zmienił. Tym bardziej cieszy mnie fakt, że zachowaliśmy wartości, które przyświecały nam od początku istnienia firmy. Ciągle się rozwijamy, poszerzamy gamę oferowanych produktów, nawiązujemy nowe kontakty eksportując wyroby do coraz to bardziej egzotycznych krajów na całym świecie, ale nadal przede wszystkim staramy się dbać o naszych Pracowników i z szacunkiem podchodzić do Klientów, bez których nie byłoby nas.”

Zenon Polok, założyciel firmy POL-EKO

Pracodawca

Tworzenie miejsc pracy to ogromny przywilej, ale też odpowiedzialność, której podjęliśmy się wobec kilkuset osób: pracowników i ich rodzin. Jesteśmy świadomi potrzeb zatrudnianych przez nas ludzi, dlatego nieustannie wspieramy kluczowe dla nich wartości: rozwój, atmosferę i komfort pracy.

„Doświadczenie, zmiany i obserwacja rynku pracy nauczyła nas pokory wobec własnych możliwości, siły i pozycji. Bo tylko tak, uznając swoją odpowiedzialność i szanując możliwości, jesteśmy gotowi dojrzale, podkreślam dojrzale, podejmować się wyzwań, jakie stoją przed nowoczesnym pracodawcą. Kiedyś stanęłam na czele pomysłu, idei. Dziś bacznie obserwuję - ludzi, pracowników - którzy nadają kierunek i tempo rozwojowi firmy. I czuję ogromną dumę…”

Aleksandra Polok-Kowalska, właściciel firmy POL-EKO

Komunikacja, otwartość, ale i odwaga do stawiania wymagań i kreowania oczekiwań wobec pracownika to materiał, na którym budujemy nasz potencjał, który w przyszłości stanie się zyskiem i sukcesem nas wszystkich.

Pracodawca Aleksandra Polok-Kowalska

Osobowość

Osobowość - Dawid Gajda

Proces budowania osobowości i marki rozpoczął się wraz z powstaniem firmy. Nigdy nie traktowaliśmy jej, jako krótkotrwałego projektu nastawionego na zysk. Dzięki temu oprócz wymiernego rozwoju firmy zyskaliśmy identyfikowalność branżową i środowiskową, z której dziś korzystamy.

„Dbamy o jej wyjątkowość, biznesową niepowtarzalność, profesjonalizm w każdym wymiarze i w każdym działaniu. Jesteśmy marką identyfikowalną na światowych rynkach branżowych, stanowimy konkurencję i bierzemy udział w rywalizacji o nowe rozwiązania, nowe technologie, wykorzystanie nowych pomysłów. Zawsze jednak kierujemy się najwyższymi standardami, profesjonalizmem, i biznesową odpowiedzialnością.”

Dawid Gajda, COO w firmie POL-EKO

Ludzie

Ludzie stanowią główny filar tej firmy: pracownicy, klienci, szeroko rozumiane środowisko biznesowe, ale również społeczność lokalna, w której funkcjonujemy. Jesteśmy utkani z ludzkiej wiedzy, umiejętności, talentów, zainteresowań i woli współpracy. Dlatego dbamy o relacje w sposób szczególny. Jak?

„Wszystko opiera się o właściwą komunikację. Dużo rozmawiamy, nie zawsze się zgadzamy, i dzięki temu ciągle się rozwijamy. Stawiamy w komunikacji na różnorodność pomysłów, indywidualność w podejściu do ich realizacji, uczciwość i szczerość w omawianiu efektów”.

Małgorzata Szafarczyk, CEO w firmie POL-EKO

Szacunek dla pracownika, klienta, partnera biznesowego, lokalnego środowiska buduje naszą markę, tworzy tradycję, i gruntuje społeczną ocenę firmy przyjaznej ludziom.

Ludzie - Małgorzata Szafarczyk

Ekologia

Ekologia - Zenon Orlof

Branża, w której działamy i dla której realizujemy nasze projekty, oczekuje od nas najwyższej jakości. Troska o środowisko naturalne, ekologiczne zaangażowanie i prośrodowiskowe rozwiązania są tym, z czym chcemy być identyfikowani.

„Nie wyobrażam sobie, by mogło być inaczej. Ekologia to przyszłość, a POL-EKO ma możliwości, narzędzia i szansę tę przyszłość współtworzyć. Z takich propozycji się nie rezygnuje”.

Zenon Orlof, Pełnomocnik Zarządu ds. Infrastruktury w firmie POL-EKO

Dzięki zaangażowaniu w ekologię codziennie redukujemy nasz ślad węglowy, ratujemy tysiące drzew rocznie, oszczędzamy wodę i energię, wykorzystujemy odpady, edukujemy…, zmieniamy życie tysięcy. To praktyczny wymiar ekologii, który proponujemy.

Kreatywność

Codziennie stajemy przed wyzwaniami, które mobilizują nas do poszukiwania nowych rozwiązań, poszerzania oferty, koncentrowania się na niestandardowych odpowiedziach na potrzeby klientów.

„Dzisiejsze POL-EKO hołduje zasadzie sprzed lat zawierającej się w słowie - rozwój. Oczywiście zmieniły się warunki, ludzie, technologie, możliwości i materiały, niemniej jednak nadal stawiamy na rozwój. Naszymi sprzymierzeńcami w osiąganiu celów są kreatywność, gotowość na zmianę i odwaga. Wartości te łączymy z pracowitością, wiedzą, doświadczeniem i biznesową odpowiedzialnością. To esencja, którą nasz klient dostrzega w nawiązywanych relacjach biznesowych”.

Dawid Rybarz, CTO w firmie POL-EKO

To, co wyróżnia POL-EKO to traktowanie potrzeby klienta, jako wyzwania, nigdy nie jako problemu. I to napędza nasz rozwój.

Kreatywność - Dawid Rybarz

Odpowiedzialność

Odpowiedzialność - Lucyna Sidorowicz

Decyzyjność, sprawczość i fachowość wymagają od firmy ogromnej odpowiedzialności. Świadomość potencjału zmiany, jaką niosą nasze rozwiązania motywuje nas do troski o najmniejszy element propozycji, usług i produktów sygnowanych marką POL-EKO. Chcemy by nasz biznesowy partner, nasz pracownik, nasz sąsiad mógł czuć się bezpiecznie:

„Odpowiedzialność jest kluczową wartością, jaka stoi za podejmowanymi przez nas wyborami. Wiąże się ona z decyzjami technologicznymi, personalnymi, zarządczymi, finansowymi i rynkowymi. Uczciwość w stosunku do pracownika, klienta i środowiska buduje naszą markę i tworzy atmosferę zaufania w przestrzeni biznesowej”.

Lucyna Sidorowicz, CFO w firmie POL-EKO