Zaznacz stronę
Wstecz

Ekonomat 2016

Ekonomat 2016

“25 maja 2016 r. w Zespole Szkół nr 1 Gimnazjum nr 4 w Wodzisławiu Śląskim odbyła się IX edycja Konkursu Matematyczno-Ekonomicznego „EKONOMAT". Hasło przewodnie konkursu brzmi: „Umiejętne połączenie matematyki z ekonomią to podstawa sukcesu w biznesie."

W tegorocznej edycji uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się wiedzą w zakresie działania na zbiorze liczb wymiernych, zastosowania procentów w życiu codziennym, wypełniania deklaracji faktury VAT zgodnie z podaną instrukcją oraz znajomości podstawowych pojęć ekonomicznych omawianych na zajęciach WOS wg programu obowiązującego w gimnazjum.

W tegorocznej edycji konkursu udział wzięły następujące szkoły: Gimnazjum w Gogołowej, Gimnazjum w Gołkowicach, Zespół Szkól nr 2 w Wodzisławiu Śląskim, Zespół Szkół nr 1 w Wodzisławiu Śląskim oraz Gimnazjum nr 2 w Wodzisławiu Śląskim, Gimnazjum Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Wodzisławiu Śl., Gimnazjum w Skrzyszowie, Gimnazjum w Rogowie. Zwycięstwo odniosła drużyna z Gimnazjum nr 1 w Wodzisławiu Śląskim: Emilia Kuczera i Michał Bożek. Drugie miejsce zajęła drużyna z tego samego gimnazjum w składzie: Małgorzata Duda i Kamil Pawelec. Opiekunem obu grup jest Urszula Materzok. Na trzeciej pozycji znaleźli się uczniowie z Gimnazjum w Gołkowicach: Julia Dzięcioł i Michał Caniboł (opiekun: Krzysztof Szewczyk).