Zaznacz stronę
Wstecz

Ekonomat

Ekonomat

26 maja 2017 r. w Zespole Szkół nr 1 Gimnazjum nr 4 w Wodzisławiu Śląskim odbyła się X edycja Konkursu Matematyczno-Ekonomicznego „EKONOMAT". Hasło przewodnie konkursu brzmi: „Umiejętne połączenie matematyki z ekonomią to podstawa sukcesu w biznesie."

W tegorocznej edycji uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się wiedzą w zakresie działania na zbiorze liczb wymiernych, zastosowania procentów w życiu codziennym, wypełniania polecenia zapłaty oraz znajomości podstawowych pojęć ekonomicznych omawianych na zajęciach WOS wg programu obowiązującego w gimnazjum.

W tegorocznej edycji konkursu udział wzięły następujące szkoły: Gimnazjum w Gołkowicach, Zespół Szkól nr 2 w Wodzisławiu Śląskim, Zespół Szkół nr 1 w Wodzisławiu Śląskim oraz Gimnazjum nr 2 w Wodzisławiu Śląskim, Zespół Szkół w Skrzyszowie, Gimnazjum Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Wodzisławiu Śląskim, Gimnazjum nr 1 w Rydułtowach.

Zwycięstwo odniosła drużyna z Gimnazjum nr 1 w Wodzisławiu Śląskim: Emilia Kuczera i Małgorzata Duda (opiekun: Urszula Materzok). Drugie miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum w Gołkowicach w składzie: Paweł Przybyła i Patryk Kominek (opiekun: Henryka Mitko). Na trzeciej pozycji znaleźli się uczniowie: Kamil Pawelec i Szymon Bałamucki z Gimnazjum nr 1 w Wodzisławiu Śląskim (opiekun: Urszula Materzok).