Zaznacz stronę
Wstecz

Technik chłodnictwa i klimatyzacji

Technik chłodnictwa i klimatyzacji

W roku szkolnym 2015/2016 powiatowe szkoły ponadgimnazjalne dla młodzieży oferują gimnazjalistom 1600 miejsc w pięćdziesięciu klasach. Wśród nowych kierunków kształcenia od września znaleźć można kierunek technika chłodnictwa i klimatyzacji, którego jesteśmy inicjatorem.

Technikum chłodnictwa i klimatyzacji jest odpowiedzią na zgłaszane przez pracodawców zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników na poziomie średnim. Pracodawcy wielokrotnie podkreślali, że szeroko pojęte chłodnictwo i klimatyzacja to branża, która bardzo ekspansywnie się rozwija.

- Chłodnictwo i klimatyzacja to jedna z najprężeniej rozwijających się dziedzin, mająca zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu: od spożywczego, przez farmaceutyczny po samochodowy. Umiejętności zdobyte na tym kierunku są wykorzystywane także w pracy przy odnawialnych źródłach energii, takich jak choćby pompy ciepła. Nie ma, więc w tym przypadku obaw, że po zdobyciu zawodu będą problemy ze znalezieniem zatrudnienia - mówi Sebastian Kowalski, dyrektor Pol-Eko Aparatura.