Loading...
Pol Eko i CSR
POL EKO CSR

KONKURS – WYGRAJ STAŻ 2016

20 maja uczniowie w obecności przedstawicieli firmy POL-EKO Aparatura, którą reprezentowali Pan Sebastian Śliwa i Pan Dariusz Skupień zaprezentowali efekty swojej pracy w ramach projektów, które były przedmiotem dwóch konkursów. Organizatorem konkursów był Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim we współpracy z Zespołem Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śląskim. Pomysłodawcą zadań konkursowych była firma POL-EKO Aparatura, która objęła patronat nad konkursami i ufundowała nagrodę główną, w postaci płatnego wakacyjnego stażu.

Celem pierwszego konkursu było opracowanie i zaprogramowanie dwóch aplikacji. Jednej pozyskującej dane z czujników: wilgotności, temperatury i odległości podłączonych do modułu Raspberry Pi 2 oraz przesyłającej uzyskane wyniki pomiarów do komputera nadrzędnego. Zadanie drugiej to odebranie wyników i ich prezentacja na komputerze. Płatny wakacyjny staż w firmie POL–EKO Aparatura wygrał Daniel Gorzolnik z Zespołu Szkół Zawodowych  w Wodzisławiu Śląskim. Warto podkreślić, że Daniel jest uczniem klasy pierwszej kształcącej się  w zawodzie technik mechatronik.

Robert Stebel z klasy trzeciej kształcącej się w zawodzie technik elektryk (Zespół  Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śląskim) zwyciężył w konkursie na zaprojektowanie urządzenia do kalibrowania nowo wyprodukowanych urządzeń i podczas płatnego wakacyjnego stażu w firmie POL-EKO Aparatura będzie mógł swój projekt zamienić w rzeczywisty układ elektroniczny. Drugie miejsce zajął Damian Ciemięga również z tej klasy, w jego przypadku nagrodą będzie staż w dziale zajmującym się produkcją i uruchamianiem układów elektronicznych.

Materiały dostarczone przez organizatorów.

POL EKO CSR

Ekonomat 2016

“25 maja 2016 r. w Zespole Szkół nr 1 Gimnazjum nr 4 w Wodzisławiu Śląskim odbyła  się  IX edycja Konkursu Matematyczno-Ekonomicznego „EKONOMAT”. Hasło przewodnie konkursu brzmi: „Umiejętne połączenie matematyki z ekonomią to podstawa sukcesu w biznesie.”

W tegorocznej edycji uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się wiedzą w zakresie działania na zbiorze liczb wymiernych, zastosowania procentów w życiu codziennym, wypełniania deklaracji faktury VAT zgodnie z podaną instrukcją oraz znajomości podstawowych pojęć ekonomicznych omawianych na zajęciach WOS wg programu obowiązującego w gimnazjum.

W tegorocznej edycji konkursu udział wzięły następujące szkoły: Gimnazjum w Gogołowej, Gimnazjum w Gołkowicach, Zespół Szkól nr 2 w Wodzisławiu Śląskim, Zespół Szkół nr 1 w Wodzisławiu Śląskim oraz Gimnazjum nr 2 w Wodzisławiu Śląskim, Gimnazjum Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Wodzisławiu Śl., Gimnazjum w Skrzyszowie, Gimnazjum w Rogowie. Zwycięstwo odniosła drużyna z Gimnazjum nr 1 w Wodzisławiu Śląskim: Emilia Kuczera i Michał Bożek. Drugie miejsce zajęła drużyna z tego samego gimnazjum w składzie: Małgorzata Duda i Kamil Pawelec. Opiekunem obu grup jest Urszula Materzok. Na trzeciej pozycji znaleźli się uczniowie z Gimnazjum w Gołkowicach: Julia Dzięcioł i Michał Caniboł (opiekun: Krzysztof Szewczyk).

Nagrody dla zwycięskich drużyn ufundowali: PREVAC Sp. z o.o., POL-EKO-APARATURA sp.j,

Gratulujemy zwycięzcom oraz składamy podziękowania

Materiały dostarczone przez organizatorów

POL EKO CSR

Warsztaty interaktywne skierowane do uczniów szkół gimnazjalnych Wodzisławia Śląskiego

Organizowane w dniach od 30 marca do 4 kwietnia 2016 roku przez uczniów i nauczycieli Zaspołu Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śląskim

POL-EKO-APARATURA jako przedsiębiorstwo, któremy zależy na zatrudnianiu specjalistów w swojej dziedzinie, wspiera szkolnictwo zawodowe. Kształcenie potencjalnych pracowników w mieście, w którym znajduje się nasza siedziba, pozwala nam dawać pracę ludziom mieszkajacym w Wodzisławiu Śląskim, a tym samym dołożyć swoją “małą cegięłkę” do procesu rozwoju tegoż regionu.

CIESZYMY SIĘ, ŻE MOŻEMY POMAGAĆ!

POL EKO CSR

Dobór wydajności układów chłodzenia

Kontynuując proces wspierania szkolnictwa zawodowego w oparciu o potrzeby lokalnego rynku pracy, zorganizowaliśmy pierwsze spotkanie (z całego cyklu szkoleń) dla uczniów kierunku chłodnictwo i klimatyzacja. Szkolenie poprowadził wybitny specjalista, ale przede wszystkim doświadczony praktyk w dziedzinie chłodnictwa, który na co dzień prowadzi szkolenia dla Centralnego Ośrodka Chłodnictwa w Krakowie. W szkoleniu udział wzięli również nauczyciele przedmiotu z ZSZ.

To kolejny przykład dobrych praktyk jakie mają miejsce w Wodzisławiu Śląskim. Pracodawcy postanowili włączyć się w procesy kształcenia, co spowoduje, że po zakończeniu nauki w szkole, absolwenci będą przygotowani do pracy oraz będą bogatsi o zdobyte doświadczenie.

POL EKO CSR

Festiwal kreatywności

Po raz pierwszy w naszym mieście odbył się Wodzisławski Festiwal Kreatywności. Drużyny ze szkół i przedszkoli dawały z siebie wszystko i udowodniły, że kreatywności im nie brakuje. POL-EKO również miało wkład w organizację przedsięwzięcia.

UM Wodzisław Śląski   Tu Wodzisław

POL EKO CSR

Kolejny mały krok naprzód

POL-EKO-APARATURA odwiedziła 20 maja Joanna Kluzik-Rostkowska. Ze śląskimi przedsiębiorcami rozmawiała m.in. o szkolnictwie zawodowym.

POL EKO CSR

Wielki sukces zawodowy

15 maja rozstrzygnięty został „Konkurs na napisanie programu do sterownika temperatury”, którego patronem była firma POL-EKO-APARATURA.

POL EKO CSR

Kierunki kształcenia

w ZSZ Wodzisław

Zespół Szkół Zawodowych prezentuje kierunki kształcenia 2015/2016. Nad poszczególnymi klasami patronat objęły firmy z naszego regionu.

POL EKO CSR

POL-EKO-APARATURA na Dniach Otwartych w Zespole Szkół Zawodowych

post na facebooku>>>

POL EKO CSR

Wizyta Pani Minister

Ostatnio w naszej firmie mieliśmy zaszczyt gościć Panią Minister Joannę Kluzik-Rostkowską. Obszerny artykuł opisujący tę wizytę jest zamieszczony na oficjalnej stronie miasta Wodzisław Śląski pod adresem

http://wodzislaw-slaski.pl/minister-edukacji-narodowej-odwiedzila-wodzislaw-slaski/.

POL EKO CSR

Lekcja przedsiębiorczości

Kolejni uczniowie szkół zawitali do POL-EKO.
W ramach współpracy przedsiębiorców ze szkołami, w naszej firmie odbyła się lekcja przedsiębiorczości.
Projekt jest realizowany we współpracy z Izbą Gospodarczą w Wodzisławiu Śląskim.

POL EKO CSR

Wizyta Gimnazjalistów

W lutym 2015 gościliśmy w naszej firmie Gimnazjalistów, którzy zapoznali się z funkcjonowaniem naszej firmy. W szczególności uczniów interesował proces produkcji, czyli jak z “arkusza blachy” powstają chłodziarki, dygestoria czy komory fitotronowe.

POL EKO CSR

Gwarancja pracy

Izba Gospodarcza w Wodzisławiu Śląskim od kilkunastu miesięcy czyni starania, aby pomóc gimnazjalistom w wyborze szkoły,  a przedsiębiorcom wykształcić przyszłych pracowników.

http://www.ig.wodzislaw.pl/szkoly/gwarancja_pracy-212.html

Podziękowania