Loading...
Stacja zlewna FEKO+ Sztum
Metalowe Meble Compact Lab Wrocław
Testy wytrzymałościowe
1 marca
Testy wytrzymałościowe

Testowanie kasków dzięki zamrażarkom

Zamrażarki laboratoryjne mogą być wykorzystywane do przeprowadzania testów wytrzymałościowych. Testowany element (w tym przypadku kask) jest najpierw schładzany w naszym urządzeniu, a następnie zrzucane są na niego ciężarki o różnych wagach i kształtach. W ten sposób sprawdzony zostaje materiał z jakiego kask został wykonany. W efekcie, możliwe jest wybranie najbardziej optymalnego tworzywa dla danych warunków użytkowania. Tak przygotowane i przetestowane kaski, używane są np. przez pracowników platform wiertniczych w północnej Rosji, gdzie panują ekstremalnie niskie temperatury otoczenia.

Motoryzacja
1 marca
Motoryzacja

Kolejnym, ciekawym zastosowaniem jednego z naszych produktów - w tym przypadku suszarki laboratoryjnej, jest badanie drogi płynięcia żywic proszkowych fenolowo-formaldehydowych.

Tego typu badania wykorzystywane są przy produkcji klocków i okładzin hamulcowych w przemyśle motoryzacyjnym, gdzie żywice te wykorzystywane są jako lepiszcze.

Pod wpływem prasowania w wysokiej temperaturze, wszystkie składniki używane w mieszankach ciernych łączą się ze sobą. Droga płynięcia żywic ma na celu sprawdzenie w warunkach laboratoryjnych jak zachowa się dana żywica, w czasie poddania jej w procesie produkcji działaniu wysokiej temperatury. Są żywice, które maja krótszą i dłuższą drogę płynięcia. Te z długą drogą płynięcia tworzą twory bardziej elastyczne i mogą być używane do okładzin hamulcowych, a te z krótką drogą płynięcia są bardziej twarde i mogą być używane np. przy produkcji klocków hamulcowych.

Używana w tej aplikacji suszarka wyposażona została w niestandardowe rozwiązanie – półkę połączoną z dźwignią umieszczoną na zewnątrz urządzenia. Dzięki temu możliwa stała się zmiana kąta nachylenia półki, bez konieczności otwierania drzwi suszarki. Urządzenie takie dodatkowo może zostać wyposażone w zewnętrzne drzwi z oknem wizyjnym, pozwalającym na obserwację żywicy.

przemysł motoryzacyjny
Cynamon
1 marca
Cynamon

Urządzenia POL-EKO-APARATURA niejednokrotnie wykorzystywane są w bardzo nietypowych aplikacjach, dlatego też postanowiliśmy podzielić się z Państwem naszą wiedzą na ten temat publikując cykl artykułów.

Komora klimatyczna KK 750 TOP+ INOX/G w wersji fitotronowej (z oświetleniem w drzwiach) naszej produkcji, pracuje w Departamencie Rolnictwa Zagranicznego (DEA) na Sri Lance. Jest to instytucja rządowa, odpowiedzialna za badania nad poprawą wydajności produkcji i jakości roślin wieloletnich, tradycyjnie uprawianych na terenie Cejlonu. Do roślin tych należą cynamon, pieprz, kardamon, goździki, gałka muszkatołowa, kawa, kakao, wanilia, pieprz żuwny, aromatyczna trawa Citronella, palma betelowa.

Nasza komora klimatyczna pracuje w Stacji Badawczej Cynamonu, której zadaniem jest zaplanowanie i wdrożenie odpowiednich programów badawczych i rozwojowych w celu zwiększenia wydajności i jakości cynamonu oraz aromatycznej trawy Citronella.

W komorze prowadzone są aktualnie badania nad rozwojem wysokogatunkowych odmian cynamonu oraz nad optymalizacją rozmieszczenia roślin w kontekście gęstości kory cynamonu. Dzięki badaniom prowadzonym z użyciem naszej komory możliwe będzie zebranie i scharakteryzowanie gatunków z rodzaju Cinnamonum, przeprowadzenie badań wpływu nawozów na wzrost plonów i jakość cynamonu. Planowane jest również rozmnażanie wegetatywne oraz in vitro wysokiej jakości starannie dobranych gatunków cynamonu oraz badania dotyczące czynników wpływających na liście cynamonu, ilość oleju kory i jego jakość.

Poza badaniami nad jakością samego cynamonu, dzięki możliwości ścisłej kontroli warunków środowiskowych panujących w komorze klimatycznej, prowadzone będą również analizy wpływu biopestycydów na owady i choroby atakujące cynamon, badania nad chorobami liści, korzeni i kory, nad łamliwością łodyg oraz określanie poziomu siarki w laskach cynamonu poddanych fumigacji.

Jednym słowem, kiedy będziecie Państwo używać cejlońskiego cynamonu, zawsze pamiętajcie, że wpływ na jego wysoką jakość miały badania prowadzone w komorze klimatycznej wyprodukowanej w Polsce!

Metalowe Meble Compact Lab Lohr am Main Germany
Metalowe Meble Compact Lab Zamość
Stacja zlewna FEKO+ Kraków
Metalowe Meble Compact Lab Dębica
Stacja zlewna FEKO+ Sosnowiec
25 stycznia
Stacja zlewna FEKO+ Sosnowiec

Stacja zlewna Sosnowiec

Metalowe Meble Compact Lab w Kardio-Medzie
Sześć kontenerowych stacji zlewnych EUROZLEWNIA Łódź
Metalowe Meble Compact Lab w Aptece Inflancka
Urządzenia do wydawania wody w gminie Zakliczyn