Zaznacz stronę

Komory Klimatyczne i Fitotronowe

Komory klimatyczne fitotronowe to jedyna grupa urządzeń pozwalająca na sterowanie wilgotnością, temperaturą oraz oświetleniem.

  • programowanie temperatury, wilgotności i oświetlenia
  • system symulacji dnia i nocy z płynną regulacją natężenia oświetlenia:
- świetlówki umieszczone w drzwiach i ściankach bocznych - świetlówki umieszczone w ściankach bocznych - świetlówki umieszczone w drzwiach - zamontowane jako panel z oświetleniem nadpółkowym
  • zakres temperatury przy wyłączonym oświetleniu (noc): 0...+60°C
  • zakres temperatury przy wyłączonym oświetleniu (dzień): +10...+50°C
  • możliwość wyboru barwy światła
  • maksymalne natężenie światła - 15 000 LUX na półkę (pomiar wykonany w geometrycznym środku półki umieszczonej 25 cm poniżej panelu oświetleniowego)
Zobacz Komory Fitotronowe

Komory klimatyczne POL-EKO to urządzenia, w których temperatura i wilgotność to parametry, którymi możemy niemal dowolnie symulować.

- To wyspecjalizowane komory do badań w stałych warunkach środowiskowych. Najważniejszą cechą jest możliwość stworzenia stabilnych i jednorodnych warunków, dzięki precyzyjnej regulacji temperatury i wilgotności.

- Komory do testów starzeniowych, pozwalają utrzymywać stabilne parametry temperatury (0…60°C dla serii KK lub 0…100°C dla serii KKS) oraz wilgotności (30…90% dla serii KK i nawilżacz ultradźwiękowy lub 10…90% dla serii KKS nawilżacz parowy).

Komory klimatyczne to specjalistyczne komory testowe do badań starzeniowych, badań stabilności, do badań cieplnych czy klimatycznych.

Nasze urządzenia wyposażone są w nowoczesny dotykowy sterownik Smart PRO. Komora wykonana jest z wysokiej jakości stali kwasoodpornej. Urządzenie posiada podwójne drzwi zamykane na klucz.

Zobacz Komory Klimatyczne

Innowacyjna technologia Peltiera w komorach klimatycznych KKP

Technologia Peltiera w serii KKP zapewnia stabilne, ciche, wolne od drgań warunki klimatyczne, zachowując najwyższą stabilność i jednorodność temperatury oraz oszczędzając miejsce. Testy przeprowadzone w temperaturze zbliżonej do temperatury otoczenia pokazują imponującą ekonomiczność koncepcji ogrzewania i chłodzenia ogniwami Peltiera, dzięki której KKP nie wymaga żadnego czynnika chłodniczego, a zatem jest niemal bezobsługowa. Ze względu na fakt, że wydajność urządzeń Peltiera w określonych warunkach jest znacznie lepsza niż komór klimatycznych z systemami chłodzenia zależnymi od czynnika chłodniczego, seria KKP wnosi znaczący wkład w poprawę równowagi klimatycznej.

Możliwe zastosowania

  • Badania stabilności zgodnie z ICH Q1A
  • Hodowla niektórych owadów, myszy
  • Uprawa roślin

Nowość!

Komory klimatyczne z systemem chłodzenia Peltiera i fitotronem

Zobacz Komory Klimatyczne KKP