Tego typu badania wykorzystywane są przy produkcji klocków i okładzin hamulcowych w przemyśle motoryzacyjnym, gdzie żywice te wykorzystywane są jako lepiszcze.
Pod wpływem prasowania w wysokiej temperaturze, wszystkie składniki używane w mieszankach ciernych łączą się ze sobą. Droga płynięcia żywic ma na celu sprawdzenie w warunkach laboratoryjnych jak zachowa się dana żywica, w czasie poddania jej w procesie produkcji działaniu wysokiej temperatury. Są żywice, które maja krótszą i dłuższą drogę płynięcia. Te z długą drogą płynięcia tworzą twory bardziej elastyczne i mogą być używane do okładzin hamulcowych, a te z krótką drogą płynięcia są bardziej twarde i mogą być używane np. przy produkcji klocków hamulcowych.
Używana w tej aplikacji suszarka wyposażona została w niestandardowe rozwiązanie – półkę połączoną z dźwignią umieszczoną na zewnątrz urządzenia. Dzięki temu możliwa stała się zmiana kąta nachylenia półki, bez konieczności otwierania drzwi suszarki. Urządzenie takie dodatkowo może zostać wyposażone w zewnętrzne drzwi z oknem wizyjnym, pozwalającym na obserwację żywicy.