Loading...

Powłoka nanosterile

NanoSterile to powłoka w sprayu, tworząca warstwę ochronną nanocząsteczek dwutlenku tytanu i srebra, które są zdolne do niszczenia bakterii, wirusów, pleśni, kurzu, zapachów i lotnych związków organicznych. Jej wyjątkowość opiera się na wielkości cząsteczki – 2-3nm, co jest obecnie najmniejszą cząsteczką, jaką udało się wyprodukować. Technologia została opracowana w Japonii, gdzie przez okres 5 lat przechodziła szereg badań i uzyskała szereg patentów. 

bakteria2

Usuwanie szkodliwych organicznych substancji chemicznych, wirusów i grzybów działa na zasadzie reakcji fotokatalitycznej. Proces fotokatalizy jest aktywowany pod wpływem światła słonecznego, bądź promieni UV wytworzonych przez lampę działających na powierzchnie, co czyni ją silnie utlenioną. Bakterie i wirusy, które wchodzą w kontakt z taką aktywną powierzchnią, są rozkładane na CO2 i H2O. Aktywność przeciwbakteryjna srebra nie jest uwarunkowana światłem, tzn. jest aktywna nawet w ciemności.

Zalety NanoSterile:

  • jest bakteriobójcza – pokryte powłoką ściany na bieżąco spalają bakterie znajdujące się w pomieszczeniu
  • skutecznie usuwa i zabezpiecza przed pleśnią i grzybem
  • oczyszcza powietrze – pokryte ściany będą oczyszczały powietrze w pomieszczeniu od bakterii, wirusów, lotnych związków organicznych i zapachów
  • jonizuje i obniża ilość mikrocząsteczek pyłu w powietrzu
  • redukuje alergeny tworząc lepsze środowisko dla alergików i astmatyków
  • wyraźne zmniejsza ryzyko infekcji przenoszonych w powietrzu drogą kropelkową
  • znaczne zmniejsza ryzyko przenoszenia chorób kontaktowych
  • niweluje potrzeby stosowania dodatkowych środków chemicznych, wystarczy zwykła woda, co powoduje znaczne korzyści ekonomiczne
 

POL-EKO-APARATURA daje możliwość zabezpieczenia swoich urządzeń w powłokę NanoSterile. Aplikacja powłoki możliwa jest we wszystkich naszych urządzeniach na zewnątrz, a w przypadku powłoki wewnętrznej minimalna temperatura pracy urządzenia jest ograniczona do 0°C, a maksymalna do +90°C.

nanosterile-logo2
Kategorie: Bez kategorii