Loading...

Szafy termostatyczne to urządzenia pozwalające na utrzymywanie temperatury niezależnie od temperatury otoczenia (są wyposażone zarówno w system grzewczy jak i chłodzący) w maksymalnym zakresie +3...+70°C.

szafa-termostatyczna-ST-2-SMART-PRO-INOX-O

Szafa termostatyczna to urządzenie termostatyczne przeznaczone do przechowywania próbek w określonej temperaturze. Szafy termostatyczne posiadają układ grzania i układ chłodzenia, tak więc próbki można przechowywać/inkubować w temperaturze powyżej lub poniżej temperatury otoczenia.

Szafy termostatyczne  (ST) można też wykorzystywać do testów stabilności z dużą dokładnością temperatury. Częstym zastosowaniem jest również wykorzystanie szaf do przechowywania szczepionek i leków w warunkach chłodniczych oraz leków w zakresie od +18°C do +20°C (w miejscach, gdzie nie ma klimatyzacji i w lecie temperatura powietrza jest dużo wyższa od temperatury pokojowej, która jest zalecana do przechowywania niektórych leków).

Szafy ST dostępne są w wersjach 3-komorowych (model ST 1/1/1) i 2-komorowych (modele ST 1/1, ST 2/2, ST 3/2), gdzie każda z komór jest sterowana niezależnie. Takie rozwiązanie pozwala na zaoszczędzenie miejsca w laboratorium i pozwala na prowadzenie badań w dwóch różnych temperaturach. Urządzenia wielokomorowe mogą występować w tzw. wersjach mieszanych np. szafa termostatyczna i chłodziarka laboratoryjna lub szafa termostatyczna i zamrażarka, w których również każda z komór jest sterowana niezależnie.

Szafy termostatyczne wielokomorowe

Urządzenia dwukomorowe to połączenie szaf termostatycznych ST z chłodziarkami CHL (w tej samej wersji wykonania BASIC/COMFORT/PREMIUM) oraz zamrażarki ZLN 85+.

W ofercie posiadamy także urządzenia 3 komorowe: ST 1/1/1 oraz CHL1/1/1, możliwe jest też połączenie komory ST 1 z 2 komorami CHL 1 i odwrotnie.