Zaznacz stronę

Urządzenia Chłodzące i Grzejące

Inkubatory laboratoryjne służą do inkubowania prób w stabilnych warunkach temperaturowych - niezależnie od temperatury otoczenia (maksymalny zakres -10...+100 °C)

Inkubatory wyposażone są zarówno w grzałki, jak i układ chłodzenia, dzięki czemu, materiał umieszczony wewnątrz komory może być inkubowany zarówno w temperaturze niższej od temperatury otoczenia, jaki i w podwyższonej.

Sterowniki Smart, jak i Smart PRO, w który może zostać wyposażony inkubator, umożliwiają zaprogramowanie profili czasowo-temperaturowych. Funkcja ta umożliwia, między innymi przeprowadzenie inkubacji w różnych temperaturach i symulowania procesów zachodzących przy zmianie temperatury wsadu, z niższej na wyższą i odwrotnie.

Inkubatory laboratoryjne IL produkcji POL-EKO mają w swoim wyposażeniu podwójne drzwi zamykane na klucz. Atutem jest posiadanie otworu do wprowadzania zewnętrznego czujnika w lewej ścianie urządzenia. Wnętrze komory wykonane jest ze stali nierdzewnej kwasoodpornej, co ułatwia jej użytkowanie.

Zobacz Inkubatory Laboratoryjne

Innowacyjne i ekologiczne inkubatory ILP z układem chłodzenia opartym na technologii ogniw Peltiera

Najważniejsze zalety inkubatorów z modułami Peltiera ILP to:

brak wibracji - poprzez zastosowanie ogniw Peltiera wyeliminowane zostały wibracje, wcześniej generowane pracą kompresora

jednorodność i stabilność - układ chłodzenia pracujący na bazie ogniw Peltiera pozwala na uzyskanie znakomitej stabilności i jednorodności, dodatkowo czas dojścia do zadanej temperatury, np. po otwarciu drzwi, jest znacznie krótszy

lżejsza i mniejsza konstrukcja - układ chłodzenia oparty na ogniwach Peltiera pozwala na zmniejszenie gabarytów urządzenia i jego wagi

przyjazne dla środowiska - usunięcie kompresora eliminuje użycie gazów chłodniczych, które mają negatywny wpływ na środowisko naturalne

Zobacz Inkubatory Z Chłodzeniem Peltiera

Szafy termostatyczne to urządzenia pozwalające na utrzymywanie temperatury niezależnie od temperatury otoczenia w maksymalnym zakresie +3...+70°C.

Szafa termostatyczna to urządzenie termostatyczne przeznaczone do przechowywania próbek w określonej temperaturze. Szafy termostatyczne posiadają układ grzania i układ chłodzenia, tak więc próbki można przechowywać/inkubować w temperaturze powyżej lub poniżej temperatury otoczenia.

Szafy termostatyczne produkowane przez POL-EKO posiadają wewnętrzne oświetlenie LED. W celach bezpieczeństwa drzwi komory (pełne) zamykane są na klucz. Wszystkie modele szaf występują w wersji sterownika Smart oraz Smart PRO.

Szafy termostatyczne (ST) można wykorzystywać do testów stabilności z dużą dokładnością temperatury. Częstym zastosowaniem jest również wykorzystanie szaf do przechowywania szczepionek i leków w warunkach chłodniczych oraz leków w zakresie od +18°C do +20°C (w miejscach, gdzie nie ma klimatyzacji i w lecie temperatura powietrza jest dużo wyższa od temperatury pokojowej, która jest zalecana do przechowywania niektórych leków).

Szafy ST dostępne są w wersjach 3-komorowych (model ST 1/1/1) i 2-komorowych (modele ST 1/1, ST 2/2, ST 3/2), gdzie każda z komór jest sterowana niezależnie. Takie rozwiązanie pozwala na zaoszczędzenie miejsca w laboratorium i pozwala na prowadzenie badań w dwóch różnych temperaturach. Urządzenia wielokomorowe mogą występować w tzw. wersjach mieszanych np. szafa termostatyczna i chłodziarka laboratoryjna lub szafa termostatyczna i zamrażarka, w których również każda z komór jest sterowana niezależnie.

Zobacz Szafy Termostatyczne