Zaznacz stronę

Urządzenia Chłodzące

Chłodziarki Laboratoryjne pozwalają na utrzymywanie temperatury niższej od temperatury otoczenia

Chłodziarka laboratoryjna CHL (lodówka laboratoryjna) to specjalistyczne urządzenie do przechowywania wrażliwych na temperaturę próbek. Chłodziarka/lodówka laboratoryjna posiada system chłodzenia umożliwiający przechowywanie próbek w temperaturze niższej niż temperatura otoczenia. Takie przechowywanie gwarantuje niezmienność próbki pod względem fizykochemicznym.

Chłodziarki/lodówki laboratoryjne wyposażone są w wysoko zaawansowany mikroprocesorowy sterownik temperatury Smart lub Smart PRO, który utrzymuje zadaną temperaturę z wysoką stabilnością i jednorodnością. Atutem w/w sterownika jest duży i kolorowy wyświetlacz oraz intuicyjna obsługa nawet w rękawiczkach lateksowych czy nitrylowych. W chłodziarkach/lodówkach laboratoryjnych priorytetem jest temperatura, dlatego też agregat jest włączany wtedy, gdy jest to konieczne. Porównując w chłodziarkach/lodówkach AGD agregat włącza się ze stałym interwałem, niezależnie od temperatury w komorze. Chłodziarki laboratoryjne POL-EKO posiadają wymuszony obieg powietrza, który korzystnie wpływa na jednorodność temperatury we wnętrzu urządzenia. Dwuskładnikowa pianka poliuretanowa stanowi doskonałą izolację komory chłodziarki, a stosowane przez POL-EKO czynniki chłodnicze są ekologiczne.

Chłodziarki laboratoryjne CHL są specjalistycznym sprzętem stosowanym m.in. w laboratoriach akredytowanych do przechowywania próbek wrażliwych na zmianę temperatury.

Zobacz chłodziarki laboratoryjne

Chłodziarki farmacutyczne z mikroprocesorowym sterownikiem temeperatury

Chłodziarki farmaceutyczne posiadają mikroprocesorowy sterownik temperatury, zapewniający wysoką stabilność temperatury (wahania temperatury w punkcie). Wbudowany w komorze czujnik temperatury na bieżąco mierzy temperaturę, dzięki czemu w zależności od potrzeb sterownik włącza bądź wyłącza kompresor. W cieplejsze dni albo przy częstszym otwieraniu drzwi dzieje się to częściej, w chłodniejsze rzadziej. Do przechowywania szczepionek nie powinno się stosować chłodziarek AGD, dlatego, że w urządzeniach AGD kompresor włączany i wyłączany jest w stałych ustawionych fabrycznie odstępach czasu, co powoduje znaczne przechłodzenia lub przegrzanie wnętrza komory.

Niezależny rejestrator temperatury z powiadamianiem SMS RT 2014

Przechowywanie leków i szczepionek czytaj więcej

Dodatkowe zabezpieczenie urządzenia zasilanie awaryjne ZA

Zobacz chłodziarki farmaceutyczne

Zamrażarki laboratoryjne to urządzenia służące do zamrażania i przechowywania zamrożonych mediów.

W ofercie dostępne są zamrażarki z różnymi zakresami temperatury: najprostsze (które możemy połączyć z szafą termostatyczną ST lub chłodziarką laboratoryjną CHL) ZLN 85 z zakresem pracy -25..0°C; oraz zamrażarki serii ZL-T z zakresem pracy -40...0°C

Zamrażarki laboratoryjne posiadają zewnętrzne drzwi pełne zamykane na klucz. Urządzenie dostępne jest z mikroprocesorowym sterownikiem Smart lub Smart PRO.

Zobacz Zamrażarki Laboratoryjne

Zamrażarki niskotemperaturowe w wykonaniu "As Smart As Your Smartphone"

Zamrażarki niskotemperaturowe (ZLN-UT) to urządzenia pozwalające na głębokie zamrażanie i długoterminowe przechowywanie próbek biotechnologicznych oraz innych materiałów w zakresie temperatury od -86°C do -50°C. W zależności od zastosowania można wybrać model w wersji C (comfort) - wnętrze wykonane ze stali nierdzewnej zg. Z DIN 1.4016 lub P (premium) - wnętrze z kwasoodpornej stali nierdzewnej zg. Z DIN 1.4301.

Zamrażarki nieskotemperaturowe produkcji POL-EKO wyposażone są w stojaki ze stali nierdzewnej ze szufladkami oraz pudełka na próbki. Dodatkowo każde urządzenie posiada drzwi pełne zamykane na klucz oraz akumulatory zapasowe sterownika w przypadku awarii zasilania. ZLN-UT wyposażone są w nowoczesne sterowniki Smart lub Smart PRO.

Zobacz Zamrażarki Niskotemperaturowe