Zaznacz stronę

Urządzenia Grzejące

Cieplarki laboratoryjne to urządzenia termostatyczne służące do inkubowania prób w warunkach podwyższonej temperatury (maksymalnie do +100 °C)

Cieplarki laboratoryjne, zwane często inkubatorami to urządzenia wyposażone tylko w system grzałek (bez układu chłodzenia). Urządzenia te utrzymują stałą temperaturę od 5 °C powyżej temperatury otoczenia do maksymalnie 100 °C. Dzięki temu urządzenia te pozwolą na właściwe prowadzenie badań w określonych warunkach temperaturowych.

Cieplarki CL dostępne są z podwójnymi drzwiami (zewnętrzne pełne, wewnętrzne szklane). Opcjonalnie drzwi zewnętrzne mogą posiadać okno wizyjne umożliwiające obserwację wsadu. W celu zabezpieczenia badania wszystkie drzwi zamykane są na klucz. Obudowa może być malowana proszkowo lub wykonana ze stali nierdzewnej strukturalnej (len). Cieplarki POL-EKO wyposażone są w port LAN i port USB w celu sprawnego przenoszenia danych na nośniki zewnętrzne. Cieplarki POL-EKO wyróżnia mikroprocesorowy, duży i kolorowy wyświetlacz do wyboru w opcji Smart i Smart PRO. W naszej ofercie dostępne są cieplarki laboratoryjne z naturalnym oraz wymuszonym obiegiem powietrza.

Zobacz cieplarki laboratoryjne

Caldera to urządzenie służące do szybkiego ogrzewania wsadu.

Funkcjonalności

 • Pojemność, do wyboru 70, 150, 200, 250, 300 litrów
 • Szybkie ogrzewanie wsadu dzięki wymuszonemu obiegowi powietrza
 • Obudowa ze stali nierdzewnej, szlifowanej, wnętrze ze stali nierdzewnej
 • Jasne, energooszczędne oświetlenie komory diodami LED i hartowana szyba w drzwiach umożliwiają doskonała widoczność wnętrze komory
 • Teleskopowe szuflady, zamiast półek, zapobiegające wypadaniu zawartości
 • Możliwość postawienia komory na stoliku ze stali nierdzewnej (opcja)
Bezpieczeństwo:
 • Bezpieczny zakres temperatury od +35°C do +42°C, regulacja temperatury co 1°C
 • Alarm wizualny i dźwiękowy po przekroczeniu zadanej temperatury o 2°C
 • Niezależne zabezpieczenie temperaturowe powyżej 45°C (zabezpieczenie przed przegrzaniem) klasy 3.1 zgodnie z DIN 12880
 • Alarm otwartych drzwi (aktywujący się po minucie od otwarcia drzwi)
 • Wyświetlacz parametrów pracy typu LED, widoczny z odległości 4m
 • Zamknięcie drzwi komory na kluczyk, ochrona wkładu przed niepowołanym dostępem
 • Zabezpieczenie przed zmianą ustawień serwisowych przez osoby nieupoważnione
 • Archiwizacja parametrów pracy komory przez okres 1 roku (przy zapisie co 15 minut)

Dostępna jest także wersja komory przeznaczona wyłącznie do ogrzewania pościeli, ręczników i obłożeń, z półkami zamiast szuflad i temperaturą w zakresie 35-70°C.

CALDERA została zaprojektowana zgodnie z wytycznymi normy medycznej PN-EN 60601! CALDERA została zaprojektowana zgodnie z wytycznymi normy medycznej PN-EN 60601!

Zobacz Komory Grzewcze CALDERA

Sterylizatory laboratoryjne SR to urządzenia przeznaczone do sterylizacji gorącym powietrzem.

Poza utrzymywaniem temperatury - maksymalnie 250°C sterylizatory posiadają szereg funkcji dodatkowych zabezpieczających sterylizowany wsad

Sterylizatory do dezynfekcji maseczek

Zobacz Sterylizatory Laboratoryjne

Sterylizatory przelotowe to idealny łącznik pomiędzy strefą czystą oraz brudną

Sterylizatory przelotowe są wykonane na bazie standardowych sterylizatorów laboratoryjnych. Ich konstrukcja została zmieniona tak, by możliwe było ich zabudowanie w ścianie pomiędzy dwoma stanowiskami/strefami. Komora sterylizatora przelotowego POL-EKO zbudowana jest ze stali nierdzewnej, a obudowa z blachy malowanej proszkowo. Urządzenie wyposażone jest w kolorowy, dotykowy wyświetlacz Smart. Sterylizatory przelotowe POL-EKO posiadają wymuszony obieg powietrza. Urządzenia dostępne są w dwóch pojemnościach - 115l i 240l.

Zobacz Sterylizatory Przelotowe

Suszarki laboratoryjne to urządzenia termostatyczne pozwalające na utrzymywanie temperatury wyższej niż temperatura otoczenia (maksymalnie 300°C).

Suszarka laboratoryjna (SL) przeznaczona jest do suszenia w zakresie temperatury od +5°C powyżej temperatury otoczenia do +300°C. Suszarki laboratoryjne POL-EKO dostępne są w wariancie z naturalnym obiegiem powietrza (SLN) lub wymuszony obieg powietrza (SLW). Do wyboru dostępne są modele ze sterownikiem Smartlub Smart PRO.

Zobacz Suszarki Laboratoryjne

Prosta w obsłudze suszarka laboratoryjna

Suszarka SIMPLE to wygodne urządzenie dla Użytkowników niewymagających możliwości zaawansowanego programowania. Przyjazne działanie oparte zostało na prostym sterowniku oferującym możliwość programowania tylko temperatury.

Zobacz Suszarki Simple

Suszarki z możliwością przedmuchiwania azotem lub innym gazem obojętnym np. argonem

Norma PN-ISO 589:2006 dotycząca oznaczania wilgoci całkowitej w węglu kamiennym wymaga, aby próbki węgla podatne na utlenianie suszyć w temperaturze od +105°C w suszarce z przepływem azotu.

Wymagania dotyczące stosowania aparatury podaje pkt. 6 normy. Należy stosować „suszarkę z przepływem azotu, pozwalającą kontrolować temperaturę w zakresie od +105°C do +110°C z dodatkową możliwością przedmuchiwania strumieniem suchego azotu o natężeniu przepływu równym około 15 objętościom suszarki na godzinę”.

Wychodząc naprzeciw tym wymaganiom opracowaliśmy i wdrożyliśmy do produkcji suszarki, które pozwalają na wykonanie oznaczenia zgodnie z w/w normą.

Dostępne modele suszarek

 • SLWN1 – suszarka laboratoryjna z systemem do przedmuchiwania komory strumieniem suchego azotu, w zestawie: króciec przyłączeniowy, reduktor z rotametrem laboratoryjnym (rotametr ten można poddać wzorcowaniu)
 • SLWN2 – suszarka laboratoryjna z systemem do przedmuchiwania komory strumieniem suchego azotu, w zestawie: króciec przyłączeniowy, reduktor z rotametrem technicznym (rotametr nie podlega wzorcowaniu)

System do przedmuchiwania strumieniem suchego azotu nie obejmuje butli z azotem.

Zobacz Suszarki z możliwością przedmuchiwania azotem