Wstecz

BE ECO

Darmowa energia,

dzięki fotowoltaice możliwe jest pozyskanie energii elektrycznej bezpośrednio z energii słonecznej, która jak powszechnie wiadomo jest ogólnodostępna i całkowicie darmowa!

Elektrownia fotowoltaiczna POL-EKO

W czerwcu 2016 roku, uruchomiliśmy jedną z pierwszych w naszym regionie, mikroinstalacji fotowoltaiczna o mocy 39,69 kW, instalacja jest dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Dzięki sprawnemu i profesjonalnemu podejściu pracowników WFOŚiGW w Katowicach, projekt został zrealizowany w rekordowo krótkim czasie. Instalacja fotowoltaiczna została umieszczona na dachu hali nr 2. Składa się ze 141 paneli, o mocy 315W każdy i produkuje dziennie około 200 kWh energii, która w całości jest wykorzystywana na potrzeby własne. Dzięki instalacji uda się zmniejszyć emisję CO2 do atmosfery o 32,4 tony rocznie, co w przeliczeniu na uratowane drzewa daje – aż 109 szt. każdego roku.

Wzorowa współpraca z WFOŚiGW w ramach projektów Ochrony Atmosfery i realizacji projektu „Budowa instalacji fotowoltaicznej o mocy 39,69 kW na potrzeby firmy POL–EKO–APARATURA Spółka Jawna A. Polok-Kowalska, S. Kowalski przy ul. Kokoszycka 172C w Wodzisławiu Śląskim", utwierdziła nas w przekonaniu, że to właściwy kierunek rozwoju, dlatego planujemy dalszą rozbudowę instalacji, która docelowo ma osiągnąć moc 140 kW.

To jedna z pierwszych takich instalacji w naszym regionie. Firma z Wodzisławia ratuje 109 drzew rocznie – tuWodzislaw.pl