Zaznacz stronę
Wstecz

POL-EKO na tegorocznych targach Achema 2022

Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Inżynierii Chemicznej, Ochrony Środowiska i Biotechnologii Achema 2022 dobiegła końca. Mimo wielu przeciwności losu, które w ostatnim czasie pokrzyżowały plany wielu wydarzeń na świecie – targi w końcu mogły się odbyć. Niemieckie targi to najważniejsza europejska wystawa technik chemicznych, laboratoryjnych, sprzętu kontrolno-pomiarowego i biotechnologii. POL-EKO od 2009 roku regularnie uczestniczy w targach odbywających się we Frankfurcie nad Menem.

Na naszym stoisku swoją premierę miały dwa długo wyczekiwane urządzenia. Pierwszym z nich był inkubator CO2, który jest odpowiedzią na głosy dochodzące z rynku urządzeń laboratoryjnych. Coraz więcej badań i testów biomedycznych odbywa się w ściśle określonych warunkach, które gwarantuje inkubator CO2. Hodowle komórkowe i tkankowe to tylko niektóre z podstawowych zastosowań tego urządzenia.

Drugi produkt to komora klimatyczna z chłodzeniem opartym o moduły Peltiera, która bezapelacyjnie jest idealnym rozwiązaniem na obecne czasy, w których oszczędność energii ma niebagatelne znaczenie. Mniejsze zużycie energii gwarantuje zastosowanie w urządzeniu ogniw Peltiera, które zastąpiły tradycyjny układ chłodzenia oraz grzałkę. Dodatkowo urządzenie nie posiada czynnika chłodniczego, co sprawia, że urządzenie jest jeszcze bardziej EKO dla naszego środowiska. Oba produkty wzbudziły spore zainteresowanie i były bardzo chętnie oglądane.

W tym roku targi trwały dzień dłużej niż dotychczas stąd od 22 do 26 sierpnia byliśmy do dyspozycji odwiedzających, których nie brakowało. Wiele godzin spędzonych w halach Messe Frankfurt zaowocowało rozmowami z obecnymi partnerami biznesowymi oraz potencjalnymi klientami. Nie zabrakło wymiany spostrzeżeń, uśmiechów i wielu życzliwych słów. Dziękujemy wszystkim naszym partnerom, którzy odwiedzili nasze stoisko oraz nowym klientom – oby nasza współpraca była owocna. Dziękujemy i do zobaczenia w 2024 roku.

Inkubator CO2.pdf

Komora klimatyczna z chłodzeniem opartym o moduły Peltiera.pdf

Galeria