Zaznacz stronę

Zamrażarki Laboratoryjne

Naturalny lub wymuszony obieg powietrza

Zamrażarki laboratoryjne to urządzenia służące do zamrażania i przechowywania zamrożonych mediów.

W ofercie dostępne są zamrażarki z różnymi zakresami temperatury: najprostsze (które możemy połączyć z szafą termostatyczną ST lub chłodziarką laboratoryjną CHL) ZLN 85 z zakresem pracy -25..0°C; oraz zamrażarki serii ZL-T z zakresem pracy -40...0°C

Zamrażarki laboratoryjne posiadają zewnętrzne drzwi pełne zamykane na klucz. Urządzenie dostępne jest z mikroprocesorowym sterownikiem Smart lub Smart PRO.

Z NATURALNYM OBIEGIEM POWIETRZA

Zamrażarka ZLN 85 oraz trzy modele zamrażarek ZLN-T o dostępnych pojemnościach 130, 210 i 310 litrów to urządzenia z naturalnym obiegiem powietrza. Zamrażarki dostępne są w wersji ze sterownikami Smart oraz Smart PRO, zaś ich komory mogą być wykonane w wersji C (comfort), CS (comfort/S), P (premium) oraz PS (przemium/S).

Z WYMUSZONYM OBIEGIEM POWIETRZA

Zamrażarki ZLW-T to urządzenia z wymuszonym obiegiem powietrza. Dostępne są modele o pojemnościach 210 i 310 litrów. Dzięki zastosowaniu wentylatora znacznie poprawia się stabilność i jednorodność temperatury w komorze, a wkład jest szybciej schładzany. Efekt szybszego schładzania wsadu jest szczególnie korzystny w sytuacjach, gdy często musimy otwierać komorę.

Zamrażarki laboratoryjne służą do długoterminowego przechowywania próbek i materiału biologicznego do badań. Można w nich przechowywać osocze czy wykorzystywać do zamrażania wstępnego. Służą również do badań mrozoodporności materiałów budowlanych np. betonu.

FAQ - Często zadawane pytania i odpowiedzi

Zamrażarki laboratoryjne POL-EKO są przeznaczone głównie do przechowywania próbek laboratoryjnych, substancji chemicznych, a także do zastosowań w badaniach naukowych, medycynie i innych dziedzinach, gdzie konieczne jest utrzymanie niskich temperatur.

Zamrażarki POL-EKO oferują szeroki zakres temperatur, od -40°C do 0°C, co umożliwia przechowywanie różnorodnych próbek, w tym materiałów biologicznych.

POL-EKO oferuje różne pojemności zamrażarek laboratoryjnych, od 85l do 310l, dostosowane do różnych potrzeb laboratoryjnych.

Tak, zamrażarki POL-EKO są zazwyczaj certyfikowane zgodnie z różnymi normami, takimi jak CE czy certyfikaty bezpieczeństwa elektrycznego.

Tak, większość zamrażarek POL-EKO jest wyposażona w zaawansowane systemy monitorowania i alarmowe, które ostrzegają użytkowników w przypadku odstępstw od ustawionych parametrów.

Aby utrzymać efektywność energetyczną, zaleca się regularne przeglądy techniczne, sprawdzanie szczelności drzwi oraz utrzymanie optymalnej ilości przechowywanych próbek.

Tak, wiele modeli zamrażarek POL-EKO posiada funkcję automatycznego rozmrażania, co ułatwia utrzymanie stabilnych warunków przechowywania.

Trwałość jest uzależniona od prawidłowej eksploatacji i konserwacji zamrażarek laboratoryjnych.

Tak, POL-EKO oferuje dostosowane opcje, w tym różne akcesoria i opcje konfiguracyjne, aby sprostać indywidualnym potrzebom klienta.