Zaznacz stronę

Inkubatory Laboratoryjne

Stosowane do badań mikrobiologicznych

Inkubatory laboratoryjne służą do inkubowania prób w stabilnych warunkach temperaturowych - niezależnie od temperatury otoczenia (maksymalny zakres -10...+100 °C)

Inkubatory wyposażone są zarówno w grzałki, jak i układ chłodzenia, dzięki czemu, materiał umieszczony wewnątrz komory może być inkubowany zarówno w temperaturze niższej od temperatury otoczenia, jaki i w podwyższonej.

Sterowniki Smart, jak i Smart PRO, w który może zostać wyposażony inkubator, umożliwiają zaprogramowanie profili czasowo-temperaturowych. Funkcja ta umożliwia, między innymi przeprowadzenie inkubacji w różnych temperaturach i symulowania procesów zachodzących przy zmianie temperatury wsadu, z niższej na wyższą i odwrotnie.

Inkubatory laboratoryjne IL produkcji POL-EKO mają w swoim wyposażeniu podwójne drzwi zamykane na klucz. Atutem jest posiadanie otworu do wprowadzania zewnętrznego czujnika w lewej ścianie urządzenia. Wnętrze komory wykonane jest ze stali nierdzewnej kwasoodpornej, co ułatwia jej użytkowanie.

Inkubatory Laboratoryjne

Inkubatory z chłodzeniem ILW dostępne są wyłącznie w wersji z wymuszonym obiegiem powietrza. Są to urządzenia w których inkubacja odbywa się bez dostępu powietrza z zewnątrz (brak kominka wentylacyjnego).

Inkubatory ILW mogą być opcjonalnie wyposażone w funkcję fotoperiodu lub fitotronu, dzięki czemu możemy sterować nie tylko temperaturą, ale również oświetleniem, symulując warunki dzień/noc.

POL-EKO oferuje 5 modeli inkubatorów o pojemnościach od 56 do 749 litrów.

Więcej odpowiedzi na pytania dotyczące inkubatorów laboratoryjnych znajdziesz w zakładce FAQ.