Zaznacz stronę

Dygestoria Compact Line

Compact Line - bezpieczeństwo w każdym laboratorium

Dygestoria Compact Line zapewniają bezpieczną i komfortową pracę w laboratorium. Metalowa konstrukcja oraz szeroka gama elementów wykończeniowych (blaty, wykładki, wylewki itp.) pozwalają na dopasowanie dygestorium do potrzeb każdego laboratorium. Nasze dygestoria (wyciągi laboratoryjne) wykonane wg obowiązującej normy PN-EN 14175.

Jak wybrać dygestorium? Podpowiadamy w artykule dostępnym tutaj>>

Dygestoria Compact Line

DYGESTORIA METALOWE COMPACT LINE

Dygestoria Compact Line serii DCL w standardzie wyposażone są w 2 gniazda elektryczne oraz 2 wylewki wody z zaworami na panelu przednim. Konstrukcja dygestoriów laboratoryjnych DCL w całości wykonana ze stali ocynkowanej bez wykorzystania materiałów drewnopochodnych. Blat roboczy na wysokości 900 mm w zależności od modelu dobierany jest zgodnie z wymaganiami aplikacji. Wszystkie dygestoria DCL wyposażone są w okno z szyby hartowanej, podnoszone ręcznie z przeciwwagą. Okno otwierane do góry z blokadą na wys. 500 mm, dodatkowo szyby przesuwne mogą być w prawo/lewo. Okno posiada system zapobiegający jego niekontrolowanemu opadaniu.

W dygestorium zastosowani system podwójnej ścianki tylnej ze szczelinami wyciągowymi z części górnej i dolnej zapewniający prawidłowy wyciąg oparów lżejszych bądź cięższych od powietrza bez zawirowań i martwych stref, dodatkowo zamontowana została klapa bezpieczeństwa w suficie zapewniająca dekompresję w momencie niekontrolowanego wzrostu ciśnienia w komorze roboczej.

Dygestoria laboratoryjne DCL sterowane są z panelu, który zawiera pełny zestaw do monitoringu (marki Schneider) prędkości przepływu powietrza w oknie dygestorium zgodny z normą PE-EN 14175

DYGESTORIA METALOWE NASTOŁOWE COMPACT LINE

Dygestoria nastołowe zwane także nablatowymi są najczęściej wybierane przez szkoły i małe pracownie laboratoryjne, ich konstrukcja wykonana jest w całości ze stali ocynkowanej bez wykorzystania materiałów drewnopochodnych. Okno z szyby hartowanej, podnoszone ręcznie z przeciwwagą, otwierane do góry z blokadą na wys. 500 mm (max 810mm), okno posiada system zapobiegający jego niekontrolowanemu opadaniu. Dygestorium nastołowe DCL wyposażone jest w energooszczędne oświetlenie liniowe LED oddzielone szybą od komory roboczej dygestorium. System podwójnej ścianki tylnej ze szczelinami wyciągowymi z części górnej i dolnej zapewnia prawidłowy wyciąg oparów lżejszych bądź cięższych od powietrza bez zawirowań i martwych stref.

DYGESTORIA METALOWE WALK-IN COMPACT LINE

Dla aplikacji, w których konieczne jest umieszczenie pod wyciągiem laboratoryjnym urządzeń czy materiałów o dużych gabarytach, dostępne są także metalowe dygestoria w wersji walk-in.

Dygestorium walk-in charakteryzuje się dużą przestrzenią roboczą pozbawioną blatu, wszystkie pozostałe elementy takie jak gniazda elektryczne, wylewki, kratownice czy otwory rewizyjne mogą być zamontowane zgodnie z wymaganiami i specyfikacją Użytkownika.

Galeria