Zaznacz stronę

Komory Klimatyczne

Właściwy klimat do Twoich badań

Komory klimatyczne POL-EKO to urządzenia, w których temperatura i wilgotność to parametry, którymi możemy niemal dowolnie symulować.

- To wyspecjalizowane komory do badań w stałych warunkach środowiskowych. Najważniejszą cechą jest możliwość stworzenia stabilnych i jednorodnych warunków, dzięki precyzyjnej regulacji temperatury i wilgotności.

- Komory do testów starzeniowych, pozwalają utrzymywać stabilne parametry temperatury (0…60°C dla serii KK lub 0…100°C dla serii KKS) oraz wilgotności (30…90% dla serii KK i nawilżacz ultradźwiękowy lub 10…90% dla serii KKS nawilżacz parowy).

Komory klimatyczne to specjalistyczne komory testowe do badań starzeniowych, badań stabilności, do badań cieplnych czy klimatycznych.

Nasze urządzenia wyposażone są w nowoczesny dotykowy sterownik Smart PRO. Komora wykonana jest z wysokiej jakości stali kwasoodpornej. Urządzenie posiada podwójne drzwi zamykane na klucz.

KOMORY KLIMATYCZNE Z NAWILŻACZEM ULTRADŹWIĘKOWYM

Nawilzacz ultradzwiekowy do komory klimatycznej

Komory klimatyczne KK z nawilżaczem ultradźwiękowym bardzo dobrze sprawdzają się przy aplikacjach wymagających temperatury do 60°C tj. kiełkowanie nasion, hodowla grzybów i roślin czy testy starzeniowe żywności. Zapewnienie naturalnych warunków klimatycznych z powodzeniem pozwala wykonywać również badania stabilności leków i kosmetyków, a także badania trwałości opakowań przemysłowych.

KOMORY KLIMATYCZNE Z NAWILŻACZEM PAROWYM

Nawilzacz parowy do komory klimatycznej

Komory klimatyczne KKS z nawilżaczem parowym ze względu na brak zakłóceń ultradźwiękowych sprzyjają hodowli owadów np. Drosophila melanogaster będącej modelowym gatunkiem prac genetycznych od czasów Thomasa Morgana. Znacznie wyższy zakres temperatury i wilgotności (w porównaniu do komory KK) pozwala na wykorzystanie komory KKS do testów trwałościowych modułów elektronicznych, tworzyw sztucznych oraz materiałów budowlanych.

W komorach klimatycznych KK i KKS można przeprowadzać badania stabilności produktów farmaceutycznych zgodne z wymaganiami normy ICH Q1A w zakresie generalnych warunków termicznych i wilgotnościowych.

ParametrKomora klimatyczna KK z nawilżaczem ultradźwiękowymKomora klimatyczna KKS z nawilżaczem parowym
zakres temperatury pracy0°C… +60°C0°C… +100°C
zakres temperatury pracy FIT0°C… +60°C (przy włączonym oświetleniu +10°C…+50°C)-
zakres wilgotności względnejobszar "A"obszar "A+B"
woda zasilająca (przewodność)dejonizowana (<1 μS/cm)wodociągowa (125-1250 μS/cm)
źródło wody zasilającej
  • zbiornik na wodę dejonizowaną
  • dejonizator
  • wewnętrzna sieć wody dejonizowanej
  • sieć wodociągowa
odciek
  • sieć kanalizacyjna
  • sieć kanalizacyjna
zasilanie
  • 230V 50-60Hz
  • 230V 50-60Hz
  • 400V 50-60Hz