Zaznacz stronę

Szafy Termostatyczne

Rzetelna inkubacja prób w zakresie +3...+70°C

Szafy termostatyczne to urządzenia pozwalające na utrzymywanie temperatury niezależnie od temperatury otoczenia w maksymalnym zakresie +3...+70°C.

Szafa termostatyczna to urządzenie termostatyczne przeznaczone do przechowywania próbek w określonej temperaturze. Szafy termostatyczne posiadają układ grzania i układ chłodzenia, tak więc próbki można przechowywać/inkubować w temperaturze powyżej lub poniżej temperatury otoczenia.

Szafy termostatyczne produkowane przez POL-EKO posiadają wewnętrzne oświetlenie LED. W celach bezpieczeństwa drzwi komory (pełne) zamykane są na klucz. Wszystkie modele szaf występują w wersji sterownika Smart oraz Smart PRO.

Szafy termostatyczne (ST) można wykorzystywać do testów stabilności z dużą dokładnością temperatury. Częstym zastosowaniem jest również wykorzystanie szaf do przechowywania szczepionek i leków w warunkach chłodniczych oraz leków w zakresie od +18°C do +20°C (w miejscach, gdzie nie ma klimatyzacji i w lecie temperatura powietrza jest dużo wyższa od temperatury pokojowej, która jest zalecana do przechowywania niektórych leków).

Szafy ST dostępne są w wersjach 3-komorowych (model ST 1/1/1) i 2-komorowych (modele ST 1/1, ST 2/2, ST 3/2), gdzie każda z komór jest sterowana niezależnie. Takie rozwiązanie pozwala na zaoszczędzenie miejsca w laboratorium i pozwala na prowadzenie badań w dwóch różnych temperaturach. Urządzenia wielokomorowe mogą występować w tzw. wersjach mieszanych np. szafa termostatyczna i chłodziarka laboratoryjna lub szafa termostatyczna i zamrażarka, w których również każda z komór jest sterowana niezależnie.

SZAFY TERMOSTATYCZNE JEDNOKOMOROWE

Szafy termostatyczne jednokomorowe zwane także inkubatorami lub inkubatorami z chłodzeniem to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie dla laboratoriów, w których wykonuje się wiele badań i testów z koniecznością inkubowania prób w określonej temperaturze. Urządzenia jednokomorowe dostępne są w 10 wielkościach, o pojemności użytkowej od 55 do 1525 litrów.

SZAFY TERMOSTATYCZNE WIELOKOMOROWE

Urządzenia dwu i trzy komorowe to połączenie komór w tej samej wersji wykonania C (comfort), CS (comfort/S), P (premium), PS (premium/S)

Komory w tych urządzeniach posiadają własne niezależne sterowanie, tak że każda z 2 lub 3 komór może być wykorzystana do inkubowania prób w innej temperaturze. Dodatkowo każda komora może być wyposażona w szereg różnych opcji i/lub akcesoriów (np. w ST 1/1/1 każda komora może mieć inne drzwi - jedna szklane, jedna pełne, a jedna podwójne).

SZAFY TERMOSTATYCZNE MIESZANE

Szafy termostatyczne wielokomorowe mieszane, to połączenie szafy termostatycznej ST z chłodziarką laboratoryjną CHL lub zamrażarka laboratoryjną ZLN 85

Tak jak to ma miejsce w urządzeniach dwu i trzy komorowych tego samego typu, w tym przypadku również każda komora posiada niezależne sterowanie i może być wyposażona indywidualnie w szereg opcji dodatkowych i akcesoriów.

FAQ - Często zadawane pytania i odpowiedzi

Szafy termostatyczne POL-EKO są przeznaczone do utrzymania kontrolowanej temperatury wewnątrz, co sprawia, że są idealne do przechowywania i inkubacji próbek w laboratoriach naukowych, medycznych i przemysłowych.

Szafy termostatyczne POL-EKO oferują szeroki zakres temperatur, od +3°C do 70°C.

Tak, większość szaf termostatycznych POL-EKO jest wyposażona w systemy wentylacji, co zapewnia równomierny rozkład temperatury wewnątrz komory, istotny podczas inkubacji różnych próbek.

Tak, szafy termostatyczne POL-EKO są zaprojektowane z myślą o elastyczności i oferują możliwość programowania cykli temperaturowych, co umożliwia dostosowanie warunków inkubacji do konkretnej aplikacji.

Tak, większość modeli szaf termostatycznych POL-EKO jest wyposażona w systemy alarmowe, informujące o ewentualnych odstępstwach od ustawionych parametrów. To umożliwia szybką reakcję na potencjalne problemy.

Tak, szafy termostatyczne POL-EKO zostały zoptymalizowane pod kątem efektywności energetycznej, co przekłada się na minimalne zużycie energii przy zachowaniu stabilnych warunków inkubacji.

Tak, staramy się projektować nasze szafy termostatyczne tak, aby były łatwe w obsłudze. Posiadają czytelne panele sterowania i intuicyjne funkcje, co ułatwia korzystanie z urządzenia.

Tak, szafy termostatyczne POL-EKO są dostosowane do bezpiecznej inkubacji komórek biologicznych, mikroorganizmów i innych materiałów biologicznych. Spełniają one odpowiednie normy i wymogi dla tego rodzaju zastosowań.

Tak, szafy termostatyczne jednokomorowe dostępne są w 10 wielkościach, o pojemności użytkowej od 55 do 1525 litrów

Tak, wszystkie nasze szafy termostatyczne są objęte gwarancją producenta. Gwarantujemy wysoką jakość produktów i zapewniamy wsparcie posprzedażowe dla naszych klientów.