Zaznacz stronę

Stacje zlewne

Montaż w kontenerze lub w budynku

Stacje zlewne ścieków dowożonych to urządzenia identyfikujące dostawców ścieków, w połączeniu z pomiarem ilości dostarczonych ścieków oraz ich jakości, a także kontrolą tych parametrów.

Jak działa stacja zlewna FEKO+?

Uprawniony użytkownik stacji zlewnej wyposażany jest w elektroniczny identyfikator RFiD w formie breloka zbliżeniowego. Gdy użytkownik próbuje uruchomić stację, system sprawdza, czy taki przewoźnik istnieje w bazie danych. Pomyślna weryfikacja zapewnia rozpoznanie klienta, następnie użytkownik określa miejsce pochodzenia ścieków (wybór miejsc z bazy danych).

Po pozytywnej weryfikacji klienta zasuwa pneumatyczna otwiera się i wozak-dostawca może rozpocząć zrzucanie ścieków. Spust ścieków odbywa się grawitacyjnie. Po zakończeniu zrzutu zasuwa pneumatyczna zamyka się, a cały układ jest płukany.

Na zakończenie zrzutu wozak otrzymuje wydrukowany kwit będący potwierdzeniem przyjęcia dostawy wraz z opisem zgodnym z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury mówiącym o:

- nazwie dostawcy
- godzinie dostawy
- adresie posesji
- pH dostarczonych ścieków
- temperaturze dostarczonych ścieków
- ilości dostarczonych ścieków

Stacje zabezpieczają także przed przekroczeniem założonych wartości pomiarowych zgodnie z przyjętymi normami.

Stacje FEKO+ spełniają wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 4 sierpnia 2023r. (Dz. U. z 2023 r. poz. 1469).

Aktualizacja oprogramowania FEKO+

Od lutego 2023 aplikacja biurowa FEKO+ umożliwia określenie aglomeracji wraz z RLM (równoważna liczba mieszkańców) oraz generowanie raportu kwartalnego lub za dowolny okres z ilości ścieków dowiezionych z danej aglomeracji z rozbiciem na ścieki bytowe, przemysłowe oraz inne.

Najnowsza wersja oprogramowania FEKO+ pozwala na integrację z systemami Zlewnia Online, wszystkie stacje zlewne w tym stacje FEKO+ mogą być zmodernizowane do najnowszej wersji, która umożliwia korzystanie z powyższych rozwiązań.

Pobierz katalog "Stacje zlewne FEKO+"

Stacje zlewne

Kontenerowe stacje zlewne FEKO+ dostępne są w siedmiu podstawowych wielkościach odmodelu skrzyniowego FEKO+/SX po kontener w którym możemy zabudować sitopiaskownik.

Stacje zlewne ścieków dowożonych w zależności od miejsca montażu, czy to oczyszczalnia ścieków czy kolektor na sieci kanalizacyjnej, są wyposażane w szereg modułów (opcji) dodatkowych. W zależności od potrzeb, dobierane są odpowiednie elementy stacji, które wpływają na wielkość kontenera w którym stacja FEKO+ zostanie zamontowana. Wszystkie kontenery wyposażone są w instalację elektryczną grzewczą z grzejnikiem, wentylację mechaniczną oraz oświetlenie. Kontenery standardowo wykonane są ze stali nierdzewnej (wewnątrz i na zewnatrz) - ściany typu "sandwich" z izolacją 100 mm oraz w podłogę z blachy aluminiowej ryflowanej lub ze stali nierdzewnej (opcja dodatkowa).

Galeria