Loading...

Chłodziarki laboratoryjne pozwalają na utrzymywanie temperatury niższej od temperatury otoczenia (posiadają układ chłodzenia)

Limitowana-chlodzirka-CHL-HIPS

Chłodziarka laboratoryjna CHL (lodówka laboratoryjna) jest to specjalistyczne urządzenie do przechowywania wrażliwych na temperaturę próbek. Chłodziarka/lodówka laboratoryjna ma system chłodzenia, tak więc próbki mogą być przechowywane w temperaturze poniżej temperatury otoczenia. Takie przechowywanie gwarantuje niezmienność próbki pod względem fizykochemicznym. Chłodziarki/lodówki laboratoryjne posiadają wysokozaawansowany sterownik temperatury Smart lub Smart PRO, który utrzymuje zadaną temperaturę z wysoką stabilnością i jednorodnością.

W porównaniu do chłodziarki/lodówki AGD chłodziarka/lodówka laboratoryjna posiada zaawansowany sterownik temperatury pozwalający na utrzymanie zadanej temperatury ze stabilnością +/- 0,5 st.C. W chłodziarkach/lodówkach laboratoryjnych priorytetem jest temperatura, dlatego też agregat jest włączany wtedy gdy jest to konieczne: czasami częściej, czasami rzadziej. W chłodziarkach/lodówkach AGD agregat włącza się ze stałym interwałem, niezależnie od temperatury w komorze. Chłodziarki laboratoryjne CHL są specjalistycznym sprzętem stosowanym m.in. w laboratoriach akredytowanych do przechowywania próbek wrażliwych na zmianę temperatury.

Chłodziarki laboratoryjne dwukomorowe

Urządzenia dwukomorowe to połączenie szaf termostatycznych ST z chłodziarkami CHL (w tej samej wersji wykonania BASIC/COMFORT/PREMIUM) oraz zamrażarki ZLN 85+.

W ofercie posiadamy także urządzenia 3 komorowe: ST 1/1/1 oraz CHL1/1/1, możliwe jest też połączenie komory ST 1 z  2 komorami CHL 1 i odwrotnie.