Zaznacz stronę

Suszarki Laboratoryjne

Suszenie, sterylizacja i podgrzewanie do +300°C

Suszarki laboratoryjne to urządzenia termostatyczne pozwalające na utrzymywanie temperatury wyższej niż temperatura otoczenia (maksymalnie 300°C).

Suszarka laboratoryjna (SL) przeznaczona jest do suszenia w zakresie temperatury od +5°C powyżej temperatury otoczenia do +300°C. Suszarki laboratoryjne POL-EKO dostępne są w wariancie z naturalnym obiegiem powietrza (SLN) lub wymuszony obieg powietrza (SLW). Do wyboru dostępne są modele ze sterownikiem Smartlub Smart PRO.

Z NATURALNYM OBIEGIEM POWIETRZA

Suszarka z naturalnym obiegiem powietrza to urządzenie przeznaczone do suszenia w zakresie temperatury od +5°C powyżej temperatury otoczenia do +300°C. Naturalny obieg powietrza oznacza, że w komorze wewnętrznej nie ma zainstalowanego wentylatora, dzięki czemu powietrze obiega komorę w sposób grawitacyjny (naturalny). Takie rozwiązanie powoduje, że ten typ suszarki doskonale nadaje się wygrzewania substancji sypkich, gdyż nie są one rozwiewane przez wentylator. Dodatkowym atutem suszarki z obiegiem naturalnym jest cicha praca urządzenia, gdyż przez brak wentylatora wyeliminowany zostaje stały szum jaki zazwyczaj wydaje wentylator.

Suszarki laboratoryjne naszej produkcji poza standardowym wyposażeniem mogą zostać wyposażone w wiele opcji i akcesoriów dodatkowych (dodatkowo płatnych).

Z WYMUSZONYM OBIEGIEM POWIETRZA

Suszarka laboratoryjna z wymuszonym obiegiem powietrza to urządzenie służące do suszenia w zakresie temperatury od +5°C powyżej temperatury otoczenia do +300°C. Wymuszony obieg powietrza polega na zastosowaniu w komorze roboczej wentylatora, który równomiernie rozprowadza powietrze w całej komorze wewnętrznej. Dzięki czemu urządzenie pracuje stabilnie i szybciej osiąga zadaną przez użytkownika temperaturę, nawet przy znacznym wypełnieniu komory.

Informacje dodatkowe

Suszarka laboratoryjna - do czego służy?

Suszarki laboratoryjne (SL) przeznaczone są przeprowadzania standardowych procesów suszenia, hartowania, jak również do sterylizacji szkła. Są dedykowane do zastosowań biologicznych, chemicznych, medycznych, farmaceutycznych, i do wykorzystania w laboratoriach fizycznych. Każde inne zastosowanie może spowodować uszkodzenie urządzenia i stanowić zagrożenie dla zdrowia. Suszarki nie powinny być w szczególności wykorzystywane do przygotowania żywności lub do sterylizacji i odkażania produktów lub sprzętu medycznego zgodnego z definicją urządzeń medycznych 93/42 / EWG (MDD). Suszarka laboratoryjna zastosowanie:

 • badania odporności termicznej materiałów budowlanych, części elektronicznych i elektrotechnicznych
 • sprawdzanie wpływu wysokiej temperatury na właściwości produktów
 • suszenie sit drukarskich
 • suszenie szkła laboratoryjnego
 • badanie procesu starzenia materiałów
 • testowanie materiałów zbrojeniowych
 • wstępne ogrzewanie
 • trawienie białek
 • suszenie tkanek roślinnych
 • metabolizm lekarstw
 • suszenie papieru

Suszarka laboratoryjna do szkła

Jednym z podstawowych przeznaczeń suszarek laboratoryjnych POL-EKO, zarówno tych z obiegiem naturalnym (grawitacyjnym), jak i tych z wymuszonym obiegiem powietrza jest suszenie różnego rodzaju szkła laboratoryjnego. Ilość szkła, jaką możemy poddać procesowi suszenia jest zależna przede wszystkim od wielkości suszarki oraz ilości różnego rodzaju półek jakie możemy umieścić w komorze grzewczej suszarki. W celu uniemożliwienia zabrudzania się suszonego szkła na wlocie powietrza do komory suszarki można umieścić filtr świeżego powietrza HEPA (jest to opcja dodatkowo płatna).

Czym jest suszarka laboratoryjna z termoobiegiem?

W przypadku urządzeń termostatycznych przeznaczonych dla branży laboratoryjnej bardziej trafnym określeniem będzie nazwanie takiego urządzenia „suszarką laboratoryjną z wymuszonym obiegiem”. Oznacza to, że taka suszarka w swojej komorze roboczej ma wbudowany wewnętrzny wentylator, który mechanicznie wymusza cyrkulację powietrza w komorze i zapewnia jego stałą wymianę. Określenie 'termoobieg' częściej stosowane jest w przypadku urządzeń grzejących, w których umieszcza się żywność, czyli np. w piekarnikach.

Czym jest suszarka laboratoryjna z naturalnym obiegiem powietrza?

Jest to urządzenie przeznaczone do suszenia w zakresie temperatury od +5°C powyżej temperatury otoczenia do +300°C. Naturalny obieg powietrza oznacza, że w komorze wewnętrznej nie ma zainstalowanego wentylatora, dzięki czemu powietrze obiega komorę w sposób grawitacyjny (naturalny). Takie rozwiązanie powoduje, że ten typ suszarki doskonale nadaje się wygrzewania substancji sypkich, gdyż nie są one rozwiewane przez wentylator. Dodatkowym atutem suszarki z obiegiem naturalnym jest cicha praca urządzenia, gdyż przez brak wentylatora wyeliminowany zostaje stały szum jaki zazwyczaj wydaje wentylator.

FAQ - Często zadawane pytania i odpowiedzi

Suszarki laboratoryjne POL-EKO służą do suszenia i utrzymywania kontrolowanej temperatury wewnątrz komory, co sprawia, że są idealne do przygotowywania próbek, suszenia materiałów laboratoryjnych oraz innych procesów wymagających precyzyjnych warunków.

Suszarki laboratoryjne POL-EKO oferują różne zakresy temperatur od +5°C powyżej temperatury otoczenia do +300°C, umożliwiając dostosowanie warunków suszenia do różnych rodzajów materiałów.

Tak, większość modeli suszarek laboratoryjnych POL-EKO posiada systemy alarmowe, informujące o wszelkich odstępstwach od ustawionych parametrów, co umożliwia szybką reakcję na potencjalne problemy.

Tak, suszarki laboratoryjne POL-EKO zostały zoptymalizowane pod kątem efektywności energetycznej, co przekłada się na minimalne zużycie energii przy utrzymaniu stabilnych warunków suszenia.

Tak, staramy się projektować nasze suszarki laboratoryjne tak, aby były łatwe w obsłudze. Posiadają czytelne panele sterowania i intuicyjne funkcje, co ułatwia korzystanie z urządzenia.

Tak, suszarki POL-EKO są dostosowane do suszenia różnych materiałów, w tym próbek laboratoryjnych, substancji chemicznych, czy nawet biologicznych przy zachowaniu odpowiednich warunków.

Tak, oferujemy suszarki laboratoryjne w różnych rozmiarach od 15L do 1005L

Tak, wszystkie nasze suszarki laboratoryjne są objęte gwarancją producenta. Gwarantujemy wysoką jakość produktów i zapewniamy wsparcie posprzedażowe dla naszych klientów.