Loading...

Cieplarki laboratoryjne służą do inkubowania prób w warunkach podwyższonej temperatury (maksymalnie do +100°C)

Cieplarki laboratoryjne, zwane często inkubatorami to urządzenia wyposażone tylko w system grzałek (bez układu chłodzenia). Urządzenia te utrzymują stałą temperaturę od 5 °C powyżej temperatury otoczenia do maksymalnie 100 °C. Dzięki temu urządzenia te pozwolą na właściwe prowadzenie badań w określonych warunkach temperaturowych.

Cieplarki CL dostępne są z podwójnymi drzwiami (zewnętrzne pełne, wewnętrzne szklane). Opcjonalnie drzwi zewnętrzne mogą posiadać okno wizyjne umożliwiające obserwację wsadu. W celu zabezpieczenia badania wszystkie drzwi zamykane są na klucz. Obudowa może być malowana proszkowo lub wykonana ze stali nierdzewnej strukturalnej (len). Cieplarki POL-EKO-APARATURA wyposażone są w port LAN i port USB w celu sprawnego przenoszenia danych na nośniki zewnętrzne. Cieplarki POL-EKO-APARATURA wyróżnia mikroprocesorowy, duży i kolorowy wyświetlacz do wyboru w opcji Smart i Smart PRO. W naszej ofercie dostępne są cieplarki laboratoryjne z naturalnym oraz wymuszonym obiegiem powietrza.

Cieplarki z naturalnym obiegiem powietrza

Cieplarki laboratoryjne z naturalnym obiegiem powietrza dostępne są w wielkościach od 15 do 245 litrów. W urządzeniach z naturalnym obiegiem powietrza w komorze nie jest instalowany wentylator. Dzięki temu urządzenia te idealnie nadają się do wygrzewania materiałów sypkich i delikatnych, oraz tych, które mogłyby zbyt szybko oddać wilgoć przez wymuszony obieg powietrza.

Cieplarki z wymuszonym obiegiem powietrza

Cieplarki laboratoryjne z wymuszonym obiegiem powietrza dostępne są w 9 modelach od 15 do 1005 litrów. Dzięki zainstalowanemu wewnątrz komory wentylatorowi (wentylatorom) cieplarki laboratoryjne cechują się bardzo dobrą stabilnością i jednorodnością temperatury w całej przestrzeni komory.