Loading...
Twój partner w badaniach laboratoryjnych i analizach procesowych
  • Polski
  • English
  • Español
Pol Eko i CSR

19 września we Wrocławiu odbyła się Gala kończąca Konferencję „Logistyka Odzysku – Odpady„, na której podsumowano także roczny projekt „Odkrywajmy tajemnice przyrody„, w którym wzięły udział przedszkolaki wspierane przez Pol-Eko-Aparatura sp.j. z Publicznego Przedszkola nr 4 i nr 6 w Wodzisławiu Śląskim.

Nasza firma jako przyjaciel przedszkola w imieniu przedszkolaków podziękowała firmie Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A.  za ofiarowane pomoce dydaktyczne dzięki, którym najmłodsi mogli poszerzać swoją edukację ekologiczną.

fot. Piotr Kowalski

ZŁOMBOL 2017

ZŁOMBOL jest wyprawą samochodów produkcji komunistycznej o orientacyjnej wartości pojazdu do 1000 złotych jaka ma na celu uzbieranie środków pieniężnych na zakup rzeczy dla domów dziecka.

Tegorocznym celem wyprawy jest Kraj BaskówPOL-EKO-APARATURA postanowiła wesprzeć jedną z ekip, która 2 września weźmie udział w – 11 już edycji Złombola. Logo naszej firmy będzie widnieć na samochodzie załogi „Gruba baba i karły” , która ruszy w Europę w trzyosobowym składzie: Krzysztof Wojciechowski, Kacper Skoneczny i Rafał Karwot.

Niezmiernie nam miło, że możemy wesprzeć tak szczytny cel. Warto podkreślić, że suma, którą zbierają organizatorzy z roku na rok jest większa. W 2016 roku udało się zebrać ponad 1 070 000 złotych!

Odkrywajmy tajemnice przyrody

Dnia 5 czerwca 2017r. w Międzynarodowy Dzień Ochrony Środowiska zakończyliśmy trwający rok projekt „Odkrywajmy tajemnice przyrody”, w którym uczestniczyły dzieci z grupy „Skrzaty” z Publicznego Przedszkola nr 4 oraz dzieci z grupy „Rybki” z Publicznego Przedszkola nr 6 w Wodzisławiu Śląskim.

Na pożegnanie dzieci wykonały eksperyment pod nazwą „WULKAN”.

 

Do wykonania ww eksperymentu potrzebowaliśmy :

  • sodę oczyszczoną,
  • ocet,
  • płyn do mycia naczyń ( detergent ),
  • łyżkę, nakrętkę po napoju, pipetkę plastikową, miseczkę plastikowa oraz plastelinę ( surowce wtórne, plastelina, pipetka i miseczka – wcześniej wykorzystywana na zajęciach).

Opis doświadczenia: na środku miski umieściliśmy nakrętkę z sodą oczyszczoną i detergentem, z plasteliny zrobiliśmy placek o wymiarach ok. 5 cm x 5cm i grubości ok. 2 mm, nakryliśmy nim naszą nakrętkę z mieszaniną sody i detergentu. Wyszedł nam mini „wulkan”. Po środku wulkanu zrobiliśmy krater; do otworu przy pomocy pipetki wlaliśmy ocet i czekaliśmy na reakcję.   

Obserwacja: nasz „wulkan” wybucha !!! – wołały uradowane dzieci.

W rzeczywistości były bąble napełnione dwutlenkiem węgla, który powstał z reakcji octu (kwasu) z sodą oczyszczoną (zasada).

Po doświadczeniu dzięki uprzejmości właścicieli firmy POL-EKO-APARATURA Sp.j. oraz EkoCykl Organizacji Odzysku Opakowań S.A. dzieci dostały dyplomy i niespodzianki na zakończenie cyklu zajęć przyrodniczych.

Organizatorzy

Ekonomat

26 maja 2017 r. w Zespole Szkół nr 1 Gimnazjum nr 4 w Wodzisławiu Śląskim odbyła  się  X edycja Konkursu Matematyczno-Ekonomicznego „EKONOMAT”. Hasło przewodnie konkursu brzmi: „Umiejętne połączenie matematyki z ekonomią to podstawa sukcesu w biznesie.”

W tegorocznej edycji uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się wiedzą w zakresie działania na zbiorze liczb wymiernych, zastosowania procentów w życiu codziennym, wypełniania polecenia zapłaty oraz znajomości podstawowych pojęć ekonomicznych omawianych na zajęciach WOS wg programu obowiązującego w gimnazjum.

W tegorocznej edycji konkursu udział wzięły następujące szkoły: Gimnazjum w Gołkowicach, Zespół Szkól nr 2 w Wodzisławiu Śląskim, Zespół Szkół nr 1 w Wodzisławiu Śląskim oraz Gimnazjum nr 2  w Wodzisławiu Śląskim, Zespół Szkół w Skrzyszowie, Gimnazjum Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Wodzisławiu Śląskim, Gimnazjum nr 1 w Rydułtowach.

Zwycięstwo odniosła drużyna z Gimnazjum nr 1 w Wodzisławiu Śląskim: Emilia Kuczera i Małgorzata Duda (opiekun: Urszula Materzok). Drugie miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum w Gołkowicach w składzie: Paweł Przybyła i Patryk Kominek (opiekun: Henryka Mitko). Na trzeciej pozycji znaleźli się uczniowie: Kamil Pawelec i Szymon Bałamucki z Gimnazjum nr 1 w Wodzisławiu Śląskim (opiekun: Urszula Materzok).

Nagrody dla zwycięskich drużyn ufundowali: PREVAC Sp. z o.o., POL-EKO-APARATURA sp.j oraz Rada Rodziców w Zespole Szkół nr 1

Gratulujemy zwycięzcom oraz składamy podziękowania sponsorom.

                                                                                                                                                                                             Organizatorzy

erazmus

Erazmus

Dzisiaj gościliśmy nauczycieli oraz uczniów m. in. z Czech i Słowacji, uczących się na profilach mechanicznych i fizycznych. Młodzież będąca w naszym mieście w ramach programu Erazmus, miała okazję zobaczyć cały proces produkcyjny – począwszy od projektu, przez obróbkę mechaniczną, aż na montażu gotowych wyrobów kończąc.

 

http://www.naszwodzislaw.com/site/art/13-kultura-i-edukacja

 

talent

Miejsca Odkrywania Talentów

Miejsca Odkrywania Talentów Powiat Wodzisławski POL-EKO-APARATURA.

https://www.ore.edu.pl/uczen-zdolny-spe/odkrywamy-talenty-spe

 

Barbórkowe zwiedzanie sztolni i nie tylko w PCKZiU.

Kolejne dni otwarte w PCKZiU, dziękujemy za liczny udział i zapraszamy za rok.

POL EKO CSR

KONKURS – WYGRAJ STAŻ 2016

20 maja uczniowie w obecności przedstawicieli firmy POL-EKO Aparatura, którą reprezentowali Pan Sebastian Śliwa i Pan Dariusz Skupień zaprezentowali efekty swojej pracy w ramach projektów, które były przedmiotem dwóch konkursów. Organizatorem konkursów był Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim we współpracy z Zespołem Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śląskim. Pomysłodawcą zadań konkursowych była firma POL-EKO Aparatura, która objęła patronat nad konkursami i ufundowała nagrodę główną, w postaci płatnego wakacyjnego stażu.

Celem pierwszego konkursu było opracowanie i zaprogramowanie dwóch aplikacji. Jednej pozyskującej dane z czujników: wilgotności, temperatury i odległości podłączonych do modułu Raspberry Pi 2 oraz przesyłającej uzyskane wyniki pomiarów do komputera nadrzędnego. Zadanie drugiej to odebranie wyników i ich prezentacja na komputerze. Płatny wakacyjny staż w firmie POL–EKO Aparatura wygrał Daniel Gorzolnik z Zespołu Szkół Zawodowych  w Wodzisławiu Śląskim. Warto podkreślić, że Daniel jest uczniem klasy pierwszej kształcącej się  w zawodzie technik mechatronik.

Robert Stebel z klasy trzeciej kształcącej się w zawodzie technik elektryk (Zespół  Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śląskim) zwyciężył w konkursie na zaprojektowanie urządzenia do kalibrowania nowo wyprodukowanych urządzeń i podczas płatnego wakacyjnego stażu w firmie POL-EKO Aparatura będzie mógł swój projekt zamienić w rzeczywisty układ elektroniczny. Drugie miejsce zajął Damian Ciemięga również z tej klasy, w jego przypadku nagrodą będzie staż w dziale zajmującym się produkcją i uruchamianiem układów elektronicznych.

Materiały dostarczone przez organizatorów.

POL EKO CSR

Ekonomat 2016

„25 maja 2016 r. w Zespole Szkół nr 1 Gimnazjum nr 4 w Wodzisławiu Śląskim odbyła  się  IX edycja Konkursu Matematyczno-Ekonomicznego „EKONOMAT”. Hasło przewodnie konkursu brzmi: „Umiejętne połączenie matematyki z ekonomią to podstawa sukcesu w biznesie.”

W tegorocznej edycji uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się wiedzą w zakresie działania na zbiorze liczb wymiernych, zastosowania procentów w życiu codziennym, wypełniania deklaracji faktury VAT zgodnie z podaną instrukcją oraz znajomości podstawowych pojęć ekonomicznych omawianych na zajęciach WOS wg programu obowiązującego w gimnazjum.

W tegorocznej edycji konkursu udział wzięły następujące szkoły: Gimnazjum w Gogołowej, Gimnazjum w Gołkowicach, Zespół Szkól nr 2 w Wodzisławiu Śląskim, Zespół Szkół nr 1 w Wodzisławiu Śląskim oraz Gimnazjum nr 2 w Wodzisławiu Śląskim, Gimnazjum Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Wodzisławiu Śl., Gimnazjum w Skrzyszowie, Gimnazjum w Rogowie. Zwycięstwo odniosła drużyna z Gimnazjum nr 1 w Wodzisławiu Śląskim: Emilia Kuczera i Michał Bożek. Drugie miejsce zajęła drużyna z tego samego gimnazjum w składzie: Małgorzata Duda i Kamil Pawelec. Opiekunem obu grup jest Urszula Materzok. Na trzeciej pozycji znaleźli się uczniowie z Gimnazjum w Gołkowicach: Julia Dzięcioł i Michał Caniboł (opiekun: Krzysztof Szewczyk).

Nagrody dla zwycięskich drużyn ufundowali: PREVAC Sp. z o.o., POL-EKO-APARATURA sp.j,

Gratulujemy zwycięzcom oraz składamy podziękowania

Materiały dostarczone przez organizatorów

POL EKO CSR

Warsztaty interaktywne skierowane do uczniów szkół gimnazjalnych Wodzisławia Śląskiego

Organizowane w dniach od 30 marca do 4 kwietnia 2016 roku przez uczniów i nauczycieli Zaspołu Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śląskim

POL-EKO-APARATURA jako przedsiębiorstwo, któremy zależy na zatrudnianiu specjalistów w swojej dziedzinie, wspiera szkolnictwo zawodowe. Kształcenie potencjalnych pracowników w mieście, w którym znajduje się nasza siedziba, pozwala nam dawać pracę ludziom mieszkajacym w Wodzisławiu Śląskim, a tym samym dołożyć swoją „małą cegięłkę” do procesu rozwoju tegoż regionu.

CIESZYMY SIĘ, ŻE MOŻEMY POMAGAĆ!

POL EKO CSR

Dobór wydajności układów chłodzenia

Kontynuując proces wspierania szkolnictwa zawodowego w oparciu o potrzeby lokalnego rynku pracy, zorganizowaliśmy pierwsze spotkanie (z całego cyklu szkoleń) dla uczniów kierunku chłodnictwo i klimatyzacja. Szkolenie poprowadził wybitny specjalista, ale przede wszystkim doświadczony praktyk w dziedzinie chłodnictwa, który na co dzień prowadzi szkolenia dla Centralnego Ośrodka Chłodnictwa w Krakowie. W szkoleniu udział wzięli również nauczyciele przedmiotu z ZSZ.

To kolejny przykład dobrych praktyk jakie mają miejsce w Wodzisławiu Śląskim. Pracodawcy postanowili włączyć się w procesy kształcenia, co spowoduje, że po zakończeniu nauki w szkole, absolwenci będą przygotowani do pracy oraz będą bogatsi o zdobyte doświadczenie.

POL EKO CSR

Festiwal kreatywności

Po raz pierwszy w naszym mieście odbył się Wodzisławski Festiwal Kreatywności. Drużyny ze szkół i przedszkoli dawały z siebie wszystko i udowodniły, że kreatywności im nie brakuje. POL-EKO również miało wkład w organizację przedsięwzięcia.

UM Wodzisław Śląski   Tu Wodzisław

POL EKO CSR

O tym się mówi:

Technik chłodnictwa i klimatyzacji

UM Wodzisław Śląski   Powiat Wodzisławski

Nasz Wodzisław   Tu Wodzisław   Facebook

ZSZ Wodzisław Śląski  TVP Katowice

POL EKO CSR

Kolejny mały krok naprzód

POL-EKO-APARATURA odwiedziła 20 maja Joanna Kluzik-Rostkowska. Ze śląskimi przedsiębiorcami rozmawiała m.in. o szkolnictwie zawodowym.

POL EKO CSR

Wielki sukces zawodowy

15 maja rozstrzygnięty został „Konkurs na napisanie programu do sterownika temperatury”, którego patronem była firma POL-EKO-APARATURA.

POL EKO CSR

Kierunki kształcenia

w ZSZ Wodzisław

Zespół Szkół Zawodowych prezentuje kierunki kształcenia 2015/2016. Nad poszczególnymi klasami patronat objęły firmy z naszego regionu.

POL EKO CSR

POL-EKO-APARATURA na Dniach Otwartych w Zespole Szkół Zawodowych

post na facebooku>>>

POL EKO CSR

Wizyta Pani Minister

Ostatnio w naszej firmie mieliśmy zaszczyt gościć Panią Minister Joannę Kluzik-Rostkowską. Obszerny artykuł opisujący tę wizytę jest zamieszczony na oficjalnej stronie miasta Wodzisław Śląski pod adresem

http://wodzislaw-slaski.pl/minister-edukacji-narodowej-odwiedzila-wodzislaw-slaski/.

POL EKO CSR

Lekcja przedsiębiorczości

Kolejni uczniowie szkół zawitali do POL-EKO.
W ramach współpracy przedsiębiorców ze szkołami, w naszej firmie odbyła się lekcja przedsiębiorczości.
Projekt jest realizowany we współpracy z Izbą Gospodarczą w Wodzisławiu Śląskim.

POL EKO CSR

Wizyta Gimnazjalistów

W lutym 2015 gościliśmy w naszej firmie Gimnazjalistów, którzy zapoznali się z funkcjonowaniem naszej firmy. W szczególności uczniów interesował proces produkcji, czyli jak z „arkusza blachy” powstają chłodziarki, dygestoria czy komory fitotronowe.

POL EKO CSR

Gwarancja pracy

Izba Gospodarcza w Wodzisławiu Śląskim od kilkunastu miesięcy czyni starania, aby pomóc gimnazjalistom w wyborze szkoły,  a przedsiębiorcom wykształcić przyszłych pracowników.

http://www.ig.wodzislaw.pl/szkoly/gwarancja_pracy-212.html

Podziękowania

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z nowościami,
promocjami i najważniejszymi wydarzeniami.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach handlowych i marketingowych przez POL-EKO-APARATURA sp.j.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany powyżej adres poczty elektronicznej wysyłanych przez POL-EKO-APARATURA sp.j.

FreshMail.pl
 
preloader