Loading...
Pol Eko i CSR

Dzień Edukacji Narodowej w PCKZiU

14 października obchodzimy w Polsce Narodowy Dzień Edukacji. W uroczystym spotkaniu z okazji tego święta zorganizowanym przez Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim wziął udział Dyrektor POL-EKO – Sebastian Kowalski. Od lat jesteśmy Partnerem szkoły i cieszymy się, że możemy brać aktywny udział w jej życiu.

Gala “Powiat i Binzes” 2019

10 czerwca na auli 1 Liceum Ogólnokształcącego w Wodzisławiu Śląskim odbyła się uroczysta Gala “Powiat i Biznes”. Podczas wydarzenia zostały wręczone nagrody dla najlepszych uczniów z powiatu wodzisławskiego. Wręczono również nagrody zwycięzcom konkursów powiatowych i tych organizowanych przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim. Wiele z nagród zdobyli uczniowie PCKZiU Wodzisław Śl, której jesteśmy Partnerem. Na Gali nasza firmę reprezentował Dyrektor Sebastian Kowalski.

Lodówa 2019

6 czerwca odbyła się kolejna edycja konkursu “Lodówa” organizowanego przez PCKZiU w Wodzisław Śl. Konkurs dedykowany jest uczniom klas o profilu technik chłodnictwa i klimatyzacji. W tegorocznej edycji wzięło udział 10 zespołów z 6 szkół. Zwycięzcami zostali przedstawiciele gospodarzy, którym gratulujemy. Mamy nadzieję, ze “Lodówa” na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń szkoły. Bardzo nam miło, że mogliśmy objąć patronat nad tym wydarzeniem 🙂

VI Szkolne Forum Przedsiębiorczości w Zespole Szkół Ekonomicznych

4 czerwca w Zespole Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim odbyło się VI Szkolne Forum Przedsiębiorczości. Wśród uczestników nie zabrakło POL-EKO-APARATURA. Naszą firmę reprezentował Dyrektor – Sebastian Kowalski.

Ważną, poruszaną podczas tegorocznego Forum, kwestią było zaangażowanie uczniów i nauczycieli w realizację projektów europejskich, dających asumpt do kreowania postaw proeuropejskich, rozwoju kompetencji językowych i budowaniu doświadczenia branżowego. VI Szkolne Forum Przedsiębiorczości zakończyło się refleksją nad zmianami w kształceniu zawodowym, poszukiwaniu szans i możliwości w tych zmianach i przygotowaniu na nie szkoły i pracodawców.

XII edycja Powiatowego Konkursu Matematyczno-Ekonomicznego “Ekonomat”

30 maja odbyła się XII edycja Powiatowego Konkursu Matematyczno-Ekonomicznego “Ekonomat”, którą tradycyjnie wsparliśmy. Konkurs zorganizowany został w Zespole Szkół nr 1 w Wodzisławiu Śląskim. Uczestnicy wykazali się wiedzą w zakresie działań na zbiorze liczb wymiernych, zastosowaniem obliczeń procentowych w życiu codziennym, umiejętnością wypełniania obowiązujących druków bankowych oraz znajomością podstawowych pojęć ekonomicznych. Zwycięzcom gratulujemy.

Strefa rodzica na Odziale Pediatrii wodzisławskiego szpitala

W kwietniu 2019 roku na odziale pediatrii w Powiatowym Publicznym ZOZ w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim została otwarta strefa rodzica, której inicjatorem był dyrektor Pol-Eko-Aparatura Pan Sebastian Kowalski. Strefa rodziców to specjalna przestrzeń ułatwiającą dorosłym przebywanie w szpitalu z chorymi dziećmi. Dodatkowo otwarto nową świetlicę i stworzono nową pracownię USG

Więcej informacji

Wyróżnienie dla Sebastiana Kowalskiego

W Filharmonii Śląskiej odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w plebiscycie „Dziennika Zachodniego” Osobowość Roku 2018. Nagrodę za zajęcia I miejsca w kategorii Biznes w powiecie wodzisławskim odebrał Dyrektor Pol-Eko-Aparatura sp.j. Pan Sebastian Kowalski – gratulujemy! Więcej informacji na temat zwycięzców tutaj.

Partner klasy informatycznej

POL-EKO-APARATURA bierze udział w nie jednym projekcie związanym z kształceniem zawodowym. Niedawno podpisana została współpraca z wodzisławskim Zespołem Szkół Ekonomicznych. Zostaliśmy Partnerem 1 klasy o profilu informatycznym. Ostatnio odbyła się kolejna lekcja z naszym udziałem. Wyróżniliśmy uczniów za uczestnictwo w konkursie indywidualnym, zorganizowanym przez naszą firmę. Zwycięzcom gratulujemy. Jednocześnie zaproponowaliśmy udział w kolejnym konkursie projektowym, etapowym z nagrodą główną w postaci miesięcznego, płatnego stażu w Pol-Eko-Aparatura. Uczniowie zapoznali się z terminarzem i harmonogramem działań w projekcie, proponowanymi środkami ułatwiającymi pracę i naszymi oczekiwaniami.

Szlachetna Paczka 2018

POL-EKO-APARATURA więzło udział w ogólnopolskim projekcie pomocy przedświątecznej SZLACHETNA PACZKA. Dzięki zaangażowaniu wszystkich pracowników oraz właścicieli firmy 17 paczek trafiło do wybranej rodziny  (Pani Teresy i Pana Jerzego). Akcję możemy zaliczyć do bardzo udanych. Niezmiernie cieszy, że w tym wyjątkowym przedświątecznym czasie mogliśmy spełnić marzenie potrzebujących ludzi.

Wideo z przebiegu akcji TUTAJ

Pik Komunizma zdobyta!

Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy wesprzeć tegoroczną akcję wodzisławskiego alpinisty – Dominika Malirza, który wziął udział w Polish Pamir Expedition. Celem wyprawy był szczyt Ismaila Samaniego (Pik Komunizma) i wysokość 7495 m n.p.m. Pik Komunizma jest najwyższą górą Tadżykistanu i Pamiru – łańcucha górskiego w Azji Centralnej. Więcej o akcji można przeczytać tutaj. Zachęcamy do obejrzenia materiału wideo z wyprawy.

Letnie praktyki i staże

POL-EKO-APARATURA tradycyjnie już organizuje letnie staże i praktyki dla młodych uczniów i absolwentów lokalnych szkół oraz studentów śląskich uczelni wyższych. Przez okres wakacji POL-EKO dzieli się wiedzą z młodszymi, którzy często zasilają kadrę naszej firmy. Z płatnych staży zasponsorowanych przez POL-EKO skorzystali w tym roku najzdolniejsi uczniowie wodzisławskich szkół. Czas wakacji dla nich jest czasem zgłębiania wiedzy praktycznej, która na pewno zaowocuje w ich życiu. Jest nam bardzo miło, że tak liczna grupa młodych ludzi może się doszkalać właśnie u nas.

Canticum Novum na Kongresie w Barcelonie

Młodzieżowy Chór Miejski “Canticum Novum“, prowadzony przez dyrygent Emilię Kopiec, działający przy Ognisku Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Wodzisławiu Śląskim, wziął udział w XLII Międzynarodowym Kongresie Pueri Cantores w Barcelonie.

Kongres odbył się w dniach od 11 do 15 lipca. W wydarzeniu wzięło udział prawie 4000 chórzystów, pochodzących z różnych stron świata.

Niezmiernie nam miło, że mogliśmy się przyczynić do zrealizowania wyjazdu do Barcelony.

 

I Regionalny Konkurs „Lodówa”

29 maja odbył się I Regionalny Konkurs „Lodówa” zorganizowany przez Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim pod patronatem Zakładu Chłodnictwa i Klimatyzacji Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki, a którego partnerem i fundatorem nagród zostało Pol-Eko-Aparatura sp.j.

Zakres tematyczny obejmował zagadnienia związane z chłodnictwem i klimatyzacją oraz przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania zadań zawodowych.

Podium konkursu należało do drużyn PCKZiU Wodzisław Śl. oraz drużyny Zespół Szkół Technicznych w Rybniku. Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich uczestników!

Czytaj więcej:

“Emocje i wiedza rozgrzały „Lodówę”. I Regionalny Konkurs „Lodówa” za nami”.

 

Nagroda “Lidera Przedsiębiorczości 20-lecia Powiatu Wodzisławskiego”

W piątek 11 maja w  Domu Przyjęć „Przystanek” w Skrzyszowie wręczono  statuetki „Powiatowego Lidera Przedsiębiorczości 2017”. Dodatkowo  uhonorowano w „Liderów Przedsiębiorczości 20-lecia Powiatu Wodzisławskiego”. Głównym organizatorem konkursu był tradycyjnie Cech Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim, a także w tym roku wszystkie w komplecie miasta i gminy powiatu wodzisławskiego. Patronat nad konkursem objął Starosta Wodzisławski Ireneusz Serwotka.

Wśród nagrodzonych tytułem “Lidera Przedsiębiorczości 20-lecia Powiatu Wodzisławskiego” znalazła się nasza firma, co oznacza, że POL-EKO-APARATURA pełni ważną rolę w lokalnym środowisku.

 

Czytaj więcej:
“Najlepsi przedsiębiorcy nagrodzeni.”
“Ciężką pracą doszli do sukcesu. Nagrodzono przedsiębiorstwa z naszego powiatu.”

Wsparcie wodzisławskiego szpitala

Dyrektor POL-EKO-APARATURA Pan Sebastian Kowalski otrzymał podziękowanie z rąk Starosty Wodzisławskiego Pana Ireneusza Serwotki oraz Dyrektora Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Pani Doroty Kowalskiej za darowiznę przekazaną szpitalowi, dzięki której szpital mógł zakupić holter ciśnieniowy.

Holter ciśnienia RR ABPM50 ma za zadanie monitorowanie skoku lub spadku ciśnienia tętniczego. Rejestrator zakładany jest pacjentowi na minimum 24 godziny, podczas których przeprowadzone są automatyczne pomiary w zaprogramowanych odstępach czasowych. Urządzenie w ramach umowy darowizny trafiło do Oddziału Neurologicznego Szpitala w Wodzisławiu Śląskim.

FINAŁ KONKURSÓW PATRONACKICH

W miniony poniedziałek 30 kwietnia odbył się finał dwóch konkursów organizowanych przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim we współpracy z Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu ŚląskimPOL-EKO-APARATURA objęło patronatem oba konkursy.

W jury zasiadło trzech przedstawiciel naszej firmy – kierownik Działu Technicznego Pan Dawid Rybarz, jego zastępca Pan Dariusz Skupień oraz kierownik Działu Produkcji Pan Dawid Gajda.

Tematyką pierwszego konkursu był projekt systemu mikroprocesorowego, a drugiego wykonanie układu sterowania lewo – prawo silnikiem trójfazowym zgodnie z podanym opisem. Laureatami zostali uczniowie PCKZiU, którym gratulujemy! Nagrodą dla zwycięzców jest wakacyjny płatny staż w naszej firmie.

 

http://pckziu.wodzislaw.pl/index.php/2018/05/04/konkursy-zawodowe-objete-patronatem-firmy-pol-eko-aparatura-sp-j/

Odkrywajmy tajemnice przyrody

19 września we Wrocławiu odbyła się Gala kończąca Konferencję “Logistyka Odzysku – Odpady“, na której podsumowano także roczny projekt “Odkrywajmy tajemnice przyrody“, w którym wzięły udział przedszkolaki wspierane przez Pol-Eko-Aparatura sp.j. z Publicznego Przedszkola nr 4 i nr 6 w Wodzisławiu Śląskim.

Nasza firma jako przyjaciel przedszkola w imieniu przedszkolaków podziękowała firmie Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A.  za ofiarowane pomoce dydaktyczne dzięki, którym najmłodsi mogli poszerzać swoją edukację ekologiczną.

fot. Piotr Kowalski

ZŁOMBOL 2017

ZŁOMBOL jest wyprawą samochodów produkcji komunistycznej o orientacyjnej wartości pojazdu do 1000 złotych jaka ma na celu uzbieranie środków pieniężnych na zakup rzeczy dla domów dziecka.

Tegorocznym celem wyprawy jest Kraj BaskówPOL-EKO-APARATURA postanowiła wesprzeć jedną z ekip, która 2 września weźmie udział w – 11 już edycji Złombola. Logo naszej firmy będzie widnieć na samochodzie załogi “Gruba baba i karły” , która ruszy w Europę w trzyosobowym składzie: Krzysztof Wojciechowski, Kacper Skoneczny i Rafał Karwot.

Niezmiernie nam miło, że możemy wesprzeć tak szczytny cel. Warto podkreślić, że suma, którą zbierają organizatorzy z roku na rok jest większa. W 2016 roku udało się zebrać ponad 1 070 000 złotych!

Odkrywajmy tajemnice przyrody

Odkrywajmy tajemnice przyrody

Dnia 5 czerwca 2017r. w Międzynarodowy Dzień Ochrony Środowiska zakończyliśmy trwający rok projekt „Odkrywajmy tajemnice przyrody”, w którym uczestniczyły dzieci z grupy „Skrzaty” z Publicznego Przedszkola nr 4 oraz dzieci z grupy „Rybki” z Publicznego Przedszkola nr 6 w Wodzisławiu Śląskim.

Na pożegnanie dzieci wykonały eksperyment pod nazwą „WULKAN”.

 

Do wykonania ww eksperymentu potrzebowaliśmy :

  • sodę oczyszczoną,
  • ocet,
  • płyn do mycia naczyń ( detergent ),
  • łyżkę, nakrętkę po napoju, pipetkę plastikową, miseczkę plastikowa oraz plastelinę ( surowce wtórne, plastelina, pipetka i miseczka – wcześniej wykorzystywana na zajęciach).

Opis doświadczenia: na środku miski umieściliśmy nakrętkę z sodą oczyszczoną i detergentem, z plasteliny zrobiliśmy placek o wymiarach ok. 5 cm x 5cm i grubości ok. 2 mm, nakryliśmy nim naszą nakrętkę z mieszaniną sody i detergentu. Wyszedł nam mini „wulkan”. Po środku wulkanu zrobiliśmy krater; do otworu przy pomocy pipetki wlaliśmy ocet i czekaliśmy na reakcję.   

Obserwacja: nasz „wulkan” wybucha !!! – wołały uradowane dzieci.

W rzeczywistości były bąble napełnione dwutlenkiem węgla, który powstał z reakcji octu (kwasu) z sodą oczyszczoną (zasada).

Po doświadczeniu dzięki uprzejmości właścicieli firmy POL-EKO-APARATURA Sp.j. oraz EkoCykl Organizacji Odzysku Opakowań S.A. dzieci dostały dyplomy i niespodzianki na zakończenie cyklu zajęć przyrodniczych.

Organizatorzy

Ekonomat 3

Ekonomat

26 maja 2017 r. w Zespole Szkół nr 1 Gimnazjum nr 4 w Wodzisławiu Śląskim odbyła  się  X edycja Konkursu Matematyczno-Ekonomicznego „EKONOMAT”. Hasło przewodnie konkursu brzmi: „Umiejętne połączenie matematyki z ekonomią to podstawa sukcesu w biznesie.”

W tegorocznej edycji uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się wiedzą w zakresie działania na zbiorze liczb wymiernych, zastosowania procentów w życiu codziennym, wypełniania polecenia zapłaty oraz znajomości podstawowych pojęć ekonomicznych omawianych na zajęciach WOS wg programu obowiązującego w gimnazjum.

W tegorocznej edycji konkursu udział wzięły następujące szkoły: Gimnazjum w Gołkowicach, Zespół Szkól nr 2 w Wodzisławiu Śląskim, Zespół Szkół nr 1 w Wodzisławiu Śląskim oraz Gimnazjum nr 2  w Wodzisławiu Śląskim, Zespół Szkół w Skrzyszowie, Gimnazjum Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Wodzisławiu Śląskim, Gimnazjum nr 1 w Rydułtowach.

Zwycięstwo odniosła drużyna z Gimnazjum nr 1 w Wodzisławiu Śląskim: Emilia Kuczera i Małgorzata Duda (opiekun: Urszula Materzok). Drugie miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum w Gołkowicach w składzie: Paweł Przybyła i Patryk Kominek (opiekun: Henryka Mitko). Na trzeciej pozycji znaleźli się uczniowie: Kamil Pawelec i Szymon Bałamucki z Gimnazjum nr 1 w Wodzisławiu Śląskim (opiekun: Urszula Materzok).

Nagrody dla zwycięskich drużyn ufundowali: PREVAC Sp. z o.o., POL-EKO-APARATURA sp.j oraz Rada Rodziców w Zespole Szkół nr 1

Gratulujemy zwycięzcom oraz składamy podziękowania sponsorom.

                                                                                                                                                                                             Organizatorzy

erazmus

Erazmus

Dzisiaj gościliśmy nauczycieli oraz uczniów m. in. z Czech i Słowacji, uczących się na profilach mechanicznych i fizycznych. Młodzież będąca w naszym mieście w ramach programu Erazmus, miała okazję zobaczyć cały proces produkcyjny – począwszy od projektu, przez obróbkę mechaniczną, aż na montażu gotowych wyrobów kończąc.

 

http://www.naszwodzislaw.com/site/art/13-kultura-i-edukacja

 

talent

Miejsca Odkrywania Talentów

Miejsca Odkrywania Talentów Powiat Wodzisławski POL-EKO-APARATURA.

https://www.ore.edu.pl/uczen-zdolny-spe/odkrywamy-talenty-spe

 

Barbórkowe zwiedzanie sztolni i nie tylko w PCKZiU.

Kolejne dni otwarte w PCKZiU, dziękujemy za liczny udział i zapraszamy za rok.

POL EKO CSR

KONKURS – WYGRAJ STAŻ 2016

20 maja uczniowie w obecności przedstawicieli firmy POL-EKO Aparatura, którą reprezentowali Pan Sebastian Śliwa i Pan Dariusz Skupień zaprezentowali efekty swojej pracy w ramach projektów, które były przedmiotem dwóch konkursów. Organizatorem konkursów był Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim we współpracy z Zespołem Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śląskim. Pomysłodawcą zadań konkursowych była firma POL-EKO Aparatura, która objęła patronat nad konkursami i ufundowała nagrodę główną, w postaci płatnego wakacyjnego stażu.

Celem pierwszego konkursu było opracowanie i zaprogramowanie dwóch aplikacji. Jednej pozyskującej dane z czujników: wilgotności, temperatury i odległości podłączonych do modułu Raspberry Pi 2 oraz przesyłającej uzyskane wyniki pomiarów do komputera nadrzędnego. Zadanie drugiej to odebranie wyników i ich prezentacja na komputerze. Płatny wakacyjny staż w firmie POL–EKO Aparatura wygrał Daniel Gorzolnik z Zespołu Szkół Zawodowych  w Wodzisławiu Śląskim. Warto podkreślić, że Daniel jest uczniem klasy pierwszej kształcącej się  w zawodzie technik mechatronik.

Robert Stebel z klasy trzeciej kształcącej się w zawodzie technik elektryk (Zespół  Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śląskim) zwyciężył w konkursie na zaprojektowanie urządzenia do kalibrowania nowo wyprodukowanych urządzeń i podczas płatnego wakacyjnego stażu w firmie POL-EKO Aparatura będzie mógł swój projekt zamienić w rzeczywisty układ elektroniczny. Drugie miejsce zajął Damian Ciemięga również z tej klasy, w jego przypadku nagrodą będzie staż w dziale zajmującym się produkcją i uruchamianiem układów elektronicznych.

Materiały dostarczone przez organizatorów.

POL EKO CSR

Ekonomat 2016

“25 maja 2016 r. w Zespole Szkół nr 1 Gimnazjum nr 4 w Wodzisławiu Śląskim odbyła  się  IX edycja Konkursu Matematyczno-Ekonomicznego „EKONOMAT”. Hasło przewodnie konkursu brzmi: „Umiejętne połączenie matematyki z ekonomią to podstawa sukcesu w biznesie.”

W tegorocznej edycji uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się wiedzą w zakresie działania na zbiorze liczb wymiernych, zastosowania procentów w życiu codziennym, wypełniania deklaracji faktury VAT zgodnie z podaną instrukcją oraz znajomości podstawowych pojęć ekonomicznych omawianych na zajęciach WOS wg programu obowiązującego w gimnazjum.

W tegorocznej edycji konkursu udział wzięły następujące szkoły: Gimnazjum w Gogołowej, Gimnazjum w Gołkowicach, Zespół Szkól nr 2 w Wodzisławiu Śląskim, Zespół Szkół nr 1 w Wodzisławiu Śląskim oraz Gimnazjum nr 2 w Wodzisławiu Śląskim, Gimnazjum Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Wodzisławiu Śl., Gimnazjum w Skrzyszowie, Gimnazjum w Rogowie. Zwycięstwo odniosła drużyna z Gimnazjum nr 1 w Wodzisławiu Śląskim: Emilia Kuczera i Michał Bożek. Drugie miejsce zajęła drużyna z tego samego gimnazjum w składzie: Małgorzata Duda i Kamil Pawelec. Opiekunem obu grup jest Urszula Materzok. Na trzeciej pozycji znaleźli się uczniowie z Gimnazjum w Gołkowicach: Julia Dzięcioł i Michał Caniboł (opiekun: Krzysztof Szewczyk).

Nagrody dla zwycięskich drużyn ufundowali: PREVAC Sp. z o.o., POL-EKO-APARATURA sp.j,

Gratulujemy zwycięzcom oraz składamy podziękowania

Materiały dostarczone przez organizatorów

POL EKO CSR

Warsztaty interaktywne skierowane do uczniów szkół gimnazjalnych Wodzisławia Śląskiego

Organizowane w dniach od 30 marca do 4 kwietnia 2016 roku przez uczniów i nauczycieli Zaspołu Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śląskim

POL-EKO-APARATURA jako przedsiębiorstwo, któremy zależy na zatrudnianiu specjalistów w swojej dziedzinie, wspiera szkolnictwo zawodowe. Kształcenie potencjalnych pracowników w mieście, w którym znajduje się nasza siedziba, pozwala nam dawać pracę ludziom mieszkajacym w Wodzisławiu Śląskim, a tym samym dołożyć swoją “małą cegięłkę” do procesu rozwoju tegoż regionu.

CIESZYMY SIĘ, ŻE MOŻEMY POMAGAĆ!

POL EKO CSR

Dobór wydajności układów chłodzenia

Kontynuując proces wspierania szkolnictwa zawodowego w oparciu o potrzeby lokalnego rynku pracy, zorganizowaliśmy pierwsze spotkanie (z całego cyklu szkoleń) dla uczniów kierunku chłodnictwo i klimatyzacja. Szkolenie poprowadził wybitny specjalista, ale przede wszystkim doświadczony praktyk w dziedzinie chłodnictwa, który na co dzień prowadzi szkolenia dla Centralnego Ośrodka Chłodnictwa w Krakowie. W szkoleniu udział wzięli również nauczyciele przedmiotu z ZSZ.

To kolejny przykład dobrych praktyk jakie mają miejsce w Wodzisławiu Śląskim. Pracodawcy postanowili włączyć się w procesy kształcenia, co spowoduje, że po zakończeniu nauki w szkole, absolwenci będą przygotowani do pracy oraz będą bogatsi o zdobyte doświadczenie.

POL EKO CSR

Festiwal kreatywności

Po raz pierwszy w naszym mieście odbył się Wodzisławski Festiwal Kreatywności. Drużyny ze szkół i przedszkoli dawały z siebie wszystko i udowodniły, że kreatywności im nie brakuje. POL-EKO również miało wkład w organizację przedsięwzięcia.

UM Wodzisław Śląski   Tu Wodzisław

POL EKO CSR

Kolejny mały krok naprzód

POL-EKO-APARATURA odwiedziła 20 maja Joanna Kluzik-Rostkowska. Ze śląskimi przedsiębiorcami rozmawiała m.in. o szkolnictwie zawodowym.

POL EKO CSR

Wielki sukces zawodowy

15 maja rozstrzygnięty został „Konkurs na napisanie programu do sterownika temperatury”, którego patronem była firma POL-EKO-APARATURA.

POL EKO CSR

Kierunki kształcenia

w ZSZ Wodzisław

Zespół Szkół Zawodowych prezentuje kierunki kształcenia 2015/2016. Nad poszczególnymi klasami patronat objęły firmy z naszego regionu.

POL EKO CSR

POL-EKO-APARATURA na Dniach Otwartych w Zespole Szkół Zawodowych

post na facebooku>>>

POL EKO CSR

Wizyta Pani Minister

Ostatnio w naszej firmie mieliśmy zaszczyt gościć Panią Minister Joannę Kluzik-Rostkowską. Obszerny artykuł opisujący tę wizytę jest zamieszczony na oficjalnej stronie miasta Wodzisław Śląski pod adresem

http://wodzislaw-slaski.pl/minister-edukacji-narodowej-odwiedzila-wodzislaw-slaski/.

POL EKO CSR

Lekcja przedsiębiorczości

Kolejni uczniowie szkół zawitali do POL-EKO.
W ramach współpracy przedsiębiorców ze szkołami, w naszej firmie odbyła się lekcja przedsiębiorczości.
Projekt jest realizowany we współpracy z Izbą Gospodarczą w Wodzisławiu Śląskim.

POL EKO CSR

Wizyta Gimnazjalistów

W lutym 2015 gościliśmy w naszej firmie Gimnazjalistów, którzy zapoznali się z funkcjonowaniem naszej firmy. W szczególności uczniów interesował proces produkcji, czyli jak z “arkusza blachy” powstają chłodziarki, dygestoria czy komory fitotronowe.

POL EKO CSR

Gwarancja pracy

Izba Gospodarcza w Wodzisławiu Śląskim od kilkunastu miesięcy czyni starania, aby pomóc gimnazjalistom w wyborze szkoły,  a przedsiębiorcom wykształcić przyszłych pracowników.

http://www.ig.wodzislaw.pl/szkoly/gwarancja_pracy-212.html

Podziękowania