Zaznacz stronę

Komory Klimatyczne KKP

Łatwe w użyciu..., łatwe w utrzymaniu... łatwo być ECO

Innowacyjna technologia Peltiera w komorach klimatycznych KKP

Technologia Peltiera w serii KKP zapewnia stabilne, ciche, wolne od drgań warunki klimatyczne, zachowując najwyższą stabilność i jednorodność temperatury oraz oszczędzając miejsce. Testy przeprowadzone w temperaturze zbliżonej do temperatury otoczenia pokazują imponującą ekonomiczność koncepcji ogrzewania i chłodzenia ogniwami Peltiera, dzięki której KKP nie wymaga żadnego czynnika chłodniczego, a zatem jest niemal bezobsługowa. Ze względu na fakt, że wydajność urządzeń Peltiera w określonych warunkach jest znacznie lepsza niż komór klimatycznych z systemami chłodzenia zależnymi od czynnika chłodniczego, seria KKP wnosi znaczący wkład w poprawę równowagi klimatycznej.

Możliwe zastosowania

  • Badania stabilności zgodnie z ICH Q1A
  • Hodowla niektórych owadów, myszy
  • Uprawa roślin

Nowość!

Komory klimatyczne z systemem chłodzenia Peltiera i fitotronem

Pobierz broszurę "Komory klimatyczne z technologią peltiera kkp"

Nawilżanie przy pomocy generatora pary w komorach klimatycznych KKP

Komory klimatyczne KKP z nawilżaczem parowym ze względu na niegenerowanie zakłóceń ultradźwiękowych sprzyjają hodowli owadów np. Drosophila melanogaster będącej modelowym gatunkiem prac genetycznych od czasów Thomasa Morgana. Znacznie wyższy zakres temperatury i wilgotności w porównaniu do komory KK pozwala na wykorzystanie komory KKP do testów trwałościowych modułów elektronicznych, tworzyw sztucznych oraz materiałów budowlanych.

Energooszczędny nawilżacz parowy oparty o aluminiowy blok grzewczy oraz pompkę perystaltyczną sterowaną silnikiem krokowym. Nawilżacz ten umożliwia dozowanie dokładnych, wyliczonych przez regulator, ilości wody. Szybki czas nagrzewania pozwala na pracę w trybie ECO (blok nagrzewa się dopiero w momencie wykrycia zapotrzebowania na dozowanie wilgoci do komory), co pozwala zaoszczędzić energię.

Nawilżanie przy pomocy generatora pary w komorach klimatycznych KKP

Jak działa system grzania-chłodzenia modułami Peltiera?

Jak działa system grzania-chłodzenia modułami Peltiera?

Wykres zakresu pracy dla temperatury i wilgotności

Wykres zakresu pracy dla temperatury i wilgotności

Parametry testów zgodnie z wytycznymi ICH Q1 A(R2).