Zaznacz stronę

Szafki do dygestorium

Szafki wentylowane do dygestorium bezpieczeństwo i ergonomia.

Dygestoria DCL standardowo produkowane i dostarczane są bez szafek. Blat zamieszczony na wysokości 900 mm umożliwia użytkownikowi pracę w pozycji siedzącej i/lub stojącej, jednocześnie wolne miejsce pozwala na indywidualne zagospodarowanie przestrzeni. Przestrzeń pod blatem to idealne miejsce do przechowywania używanych odczynników. Dlatego szafki poddygestoryjne są najczęściej zamawianą opcją dodatkową, która nie tylko ułatwia pracę laborantom, ale także zabezpiecza substancje chemiczne.

Oferowane szafki poddygestoryjne podłączone są do wentylacji zewnętrznej za pomocą kanału średnicy 50 mm.

Dzięki zastosowaniu szafek wentylowanych zmniejszamy częstotliwość przenoszenia substancji (często niebezpiecznych), przez co minimalizujemy ryzyko wypadku. Szafki do dygestoriów dostępne są w kilku wersjach, w zależności od charakteru przechowywanych substancji:

 • szafki stalowe do przechowywania nieagresywnych substancji chemicznych
 • szafki z polipropylenu do stałego przechowywania substancji agresywnych, kwasów oraz zasad
 • bezpieczne szafki Asecos do przechowywania substancji palnych i wybuchowych

Dodatkowo na półki polecamy zastosowanie kuwet z PVC. Kuweta przechwyci niekontrolowane odcieki, co pozwoli na łatwiejsze utrzymanie czystości wewnątrz szafki.

SZAFKI WENTYLOWANE Z POLIPROPYLENU

Szafki wentylowane z polipropylenu przeznaczone są do stałego przechowywania substancji agresywnych, kwasów oraz zasad. Szafki zostały zaprojektowana tak, by idealnie wypełnić przestrzeń pod blatem dygestorium. Ich konstrukcja w całości wykonana jest z polipropylenu, dzięki czemu możemy w nich przechowywać substancje agresywne takie jak kwasy czy zasady, a szafka nie ulegnie uszkodzeniu. Podłączenie szafki do układu wentylacji dygestorium, gwarantuje bezpieczeństwo dla osób pracujących w laboratorium.

Fronty szafki przesuwają się po prowadnicy wykonanej z polipropylenu, wewnątrz zamontowana jest jedna półka dzieląca przestrzeń na dwa poziomy. Dodatkowym elementem wyposażenia szafek do dygestorium z polipropylenu, są kuwety wykonane z PVC do zbierania niekontrolowanych odcieków.

SZAFKI STALOWE WENTYLOWANE

Stalowe szafki wentylowane do dygestorium przeznaczone są do przechowywania nieagresywnych substancji chemicznych. Szafki zostały zaprojektowane tak, by idealnie wypełnić przestrzeń pod blatem dygestorium. Konstrukcja szafki została w całości wykonana ze stali ocynkowanej malowanej chemoodporną farbą epoksydową, kolor RAL 7035. W celu zapewnienia trwałości szafek zastosowane zostały także chemoodporne zawiasy, dzięki którym szafka posłuży przez wiele lat.

Podłączenie szafki do układu wentylacji dygestorium, gwarantuje bezpieczeństwo dla osób pracujących w laboratorium. Stalowe szafki wentylowane do dygestorium wyposażone są w jedną półkę na całej szerokości, dzieląca przestrzeń na dwa poziomy.

SZAFKI WENTYLOWANE ASECOS

Bezpieczne, podblatowe szafki do dygestorium Asecos przeznaczone do przechowywania substancji palnych i wybuchowych. Wentylowane szafki do dygestorium 90 min serii UB-T-90, gwarantują bezpieczeństwo, oraz chronią umieszczone wewnątrz substancje przed ogniem i wysoką temperaturą przez czas 90 minut. Szafki Asecos wyposażone są w zamek z blokadą, oraz wskaźnikiem blokady drzwiczek. Dodatkowo każda szafka zaopatrzona jest w kuwetę stalową ze stalowym wkładem perforowanym. Szafka z zewnątrz malowana jest chemoodporną farbą w kolorze jasno szarym - RAL 7035. Wszystkie szafki Acecos linii UB-T-90 posiadają certyfikat zgodności z normą EN 14470-1.

Szafy bezpieczeństwa to gwarancja bezpiecznego przechowywania substancji niebezpiecznych w przemyśle i laboratorium. Bez względu na to, czy jest to laboratorium, zakład produkcyjny, hala magazynowa czy ośrodek naukowo-badawczy, jeśli używane, przechowywane i składowane są tam substancje niebezpieczne, to zgodnie z normą PN-EN 14470-1:2010 (DIN EN 14470-1) należy stosować szafy bezpieczeństwa.

Substancje niebezpieczne należy przechowywać w szafach bezpieczeństwa, w których w razie pożaru następuje:

 • samoczynne zamknięcie drzwi
 • uszczelnienie drzwi pęczniejącymi uszczelkami przeciwogniowymi
 • automatyczne zamykanie otworów wentylacyjnych przy temperaturze 70 °C (+/- 10°C)

Zalety szaf bezpieczeństwa:

 • szafy na substancje niebezpieczne asecos wyposażone są w podstawę transportową umożliwiającą podjechanie pod szafę wózkiem podnośnym
 • szafy asecos, można w łatwy sposób podłączyć do instalacji wentylacyjnej
 • szafy bezpieczeństwa asecos są produkowane w różnych kolorach RAL, dzięki czemu po kolorze szafy można od razu poznać, jaki rodzaj substancji niebezpiecznej jest w niej przechowywany
 • szafy asecos są produkowane z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają ich trwałość na lata
 • oferta asecos obejmuje między innymi szafy bezpieczeństwa do przechowywania łatwopalnych cieczy – cechujące się ognioodpornością 90 lub 30 minut, podblatowe szafy bezpieczeństwa (np. do montażu z dygestorium), szafy na kwasy i zasady, a także szafy na butle gazowe