Zaznacz stronę

Generatory ozonu

Mobilny ozonator dla biura i laboratorium

Ozonator, nazywany również generatorem ozonu, to urządzenie służące do wytwarzania ozonu. Jest niezwykle przydatny do oczyszczania i odświeżania powietrza.

Generowany przez urządzenie ozon zwalcza różnego rodzaju niepożądane mikroorganizmy w naszym otoczeniu. Usuwa zanieczyszczenia, posiada silne właściwości wirusobójcze, bakteriobójcze oraz grzybobójcze. Poza tym, generator ozonu skutecznie usuwa wszelkie przykre i nieprzyjemne zapachy. Ozon nie maskuje zapachów lecz całkowicie je neutralizuje.

PRZENOŚNE GENERATORY OZONU

Niezwykle przydatny i skuteczny sposób do oczyszczania oraz odświeżania powietrza w pomieszczeniach zamkniętych. Urządzenie wytwarza ozon, który jako gaz zwalcza różnego rodzaju mikroorganizmy i bakterie w naszym otoczeniu. Warto dodać że wytwarzany ozon wykazuje silne działanie wirusobójcze, bakteriobójcze a także grzybobójcze. Urządzenia szczególnie zalecane są dla branży hotelarskiej, a także szkół, przedszkoli, szpitali, restauracji i wielu innych.

STACJONARNE GENERATORY OZONU

Jak działa ozonator?

Jak działa ozonator?

1. Powietrze atmosferyczne 2. Wentylator 3. Wyładowania wysokonapięciowe 4.Osłona zewnętrzna generatora 5.Cząsteczki ozonu

Ozonator, poprzez wyładowania elektryczne na ceramicznych płytkach, przy wykorzystaniu tlenu zawartego w powietrzu, produkuje ozon. Ozon to alotropowa odmiana tlenu, składająca się z trójatomowych cząsteczek. Posiada silne właściwości aseptyczne. W przeciwieństwie do tlenu jest gazem nietrwałym. Okres jego połowicznego rozpadu w powietrzu nie przekracza 40 min (zależy m. in. od stopnia zanieczyszczenia powietrza i temperatury). Po około 2 godzinach wyprodukowany ozon z powrotem przekształca się do dwuatomowych cząsteczek tlenu (O2). Generator ozonu może być stosowany do sterylizacji, dezynfekcji i usuwania nieprzyjemnych zapachów w pomieszczeniach (magazyny, biura, klasy lekcyjne, sale wykładowe, itp.) oraz w samochodach osobowych i ciężarowych.

UWAGA: Podczas ozonowania w pomieszczeniu nie mogą przebywać ani ludzie, ani zwierzęta.

Po zakończeniu procesu ozonowania należy odczekać minimum 20 min, a następnie przewietrzyć pomieszczenie.

Pomieszczenie można użytkować po 2 godzinach.

Cechy podstawowe generatora ozonu GO24/GO48:

  • Warunki środowiskowe: do użycia wewnętrznego
  • Maksymalny czas pracy ciągłej: 90min
  • Minimalny okres spoczynku po cyklu 90min: 20min
  • Maksymalna kubatura sterylizowanego pomieszczenia: 165/420 m3
  • Maksymalna kubatura pomieszczenia poddawanego sanityzacji: 330/840 m3