Zaznacz stronę
Wstecz

Komory klimatyczne

Komory klimatyczne to specjalistyczne i niezawodne urządzenia gwarantujące stabilne warunki pracy i precyzyjne utrzymanie zadanych parametrów klimatycznych.

Komory klimatyczne KK z nawilżaczem ultradźwiękowym bardzo dobrze sprawdzają się przy aplikacjach wymagających temperatury do 60oC tj. kiełkowanie nasion, hodowla grzybów i roślin czy testy starzeniowe żywności. Zapewnienie naturalnych warunków klimatycznych z powodzeniem pozwala wykonywać również badania stabilności leków i kosmetyków, a także badania trwałości opakowań przemysłowych.

W komorach klimatycznych KK i KKS można przeprowadzać badania stabilności produktów farmaceutycznych zgodne z wymaganiami normy w zakresie generalnych warunków termicznych i wilgotnościowych.

Nawilżacz ultradźwiękowy wykorzystuje przetworniki elektroakustyczne zamieniające energię drgań elektrycznych na energię drgań mechanicznych, które rozbijają wodę na bardzo drobne kropelki rozpylane równomiernie w przestrzeni komory.

Nawilżacz parowy zbudowany jest z dwuelektrodowego cylindra zanurzonego w zbiorniku z wodą wodociągową. Napięcie przyłożone do elektrod wzbudza przepływ prądu między elektrodami w wodzie. Zgodnie z prawem Joule’a- Lentza następuje wówczas rozpraszanie energii elektrycznej, które wpływa na wzrost temperatury wody w zbiorniku, a następnie na jej wrzenie i generację strumienia pary doprowadzanego do komory.