Zaznacz stronę
Wstecz

Szczepionka na COVID-19?

Pierwsza, przetestowana, skuteczna szczepionka przeciwko COVID19… Brzmi jak marzenie, prawda? Otóż okazuje się, że naukowcy są już blisko.

Jak podają media, koncern farmaceutyczny Pfizer opracował szczepionkę działającą w ponad 90% na osobach, które wcześniej nie przechodziły choroby. Wynik został oparty szeregiem badań oraz analiz skuteczności przez zewnętrzny komitet monitorujący. Co dalej? Rynek oszalał, wszechobecna euforia jest wyczuwalna wszędzie, od porannych wiadomości w telewizji aż po indeksy akcyjne.

Co to oznacza dla nas? Oczywiście bardzo dużo i nie ma, co ukrywać, że ta informacja solidnie wstrząsnęła branżą laboratoryjną i medyczną. Czeka nas szereg wyzwań i ogrom pracy. Przyjrzyjmy się dokładnie, skąd takie rokowania?

Diabeł tkwi w szczegółach? – Tak, zawsze tam tkwił… Przede wszystkim środek musi być przechowywany w temperaturze poniżej -80 stopni, co wiąże się z wieloma utrudnieniami logistycznymi. Podejrzewam, że branża transportowa właśnie staje na głowie, aby zmodyfikować i dopasować flotę do transportowania szczepionki. Z informacji krążących po sieci można się dowiedzieć, że tylko do końca roku ma zostać wyprodukowane ponad 50 milionów dawek, a do końca 2021 ma być ich około 1,3 miliarda. Takie liczby robią wrażenie. Idąc tym tropem łatwo domyślić się jak wielki wpływ będzie to miało również na sytuację w szpitalach i laboratoriach… Zapotrzebowanie na urządzenia posiadające możliwość osiągania takich temperatury wzrośnie drastycznie, ale czy jesteśmy na to gotowi?

Po pierwsze i najważniejsze, zaprojektowane przez nas zamrażarki niskotemperaturowe od lat służą klientom na całym świece, właśnie do takich celów. ZLN-UT bo o nich tutaj mowa, osiągają temperaturę -86 stopni, wpisując się idealnie w postawione wymagania (swoją drogą, pisałem o nich całkiem niedawno ? : https://blog.pol-eko.com.pl/smartlab/temperatura-rodem-z-wostok/). Jak wygląda nasz „UTEK"? Przyjrzyjmy mu się z bliska:

Prezentowane dane techniczne ZLN-UT 500 SMART PRO:

Nasze zamrażarki niskotemperaturowe są dostępne w trzech opcjach pojemności:

*UT200 – 237 litrów,

*UT300 – 326 litrów,

*UT500 – 483 litry (prezentowane powyżej).

Nasi konstruktorzy pracują również nad wprowadzeniem mniejszej wersji około 100 litrów, zgodnie z oczekiwaniami klientów i dystrybutorów.

Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić naszym kontrahentom szeroki wybór, przyspieszoną produkcję oraz niezbędne wsparcie techniczne. Dlaczego? Bo jesteśmy blisko pokonania pandemii, której wszyscy mamy już dość. Pragniemy powrotu do normalności i jeśli nasz wysiłek może pomóc pokonać COVID-19 nawet w najmniejszym stopniu, to zrobimy wszystko, co w naszej mocy by tak się właśnie stało!