Loading...

Zasilanie awaryjne

System zasilania awaryjnego (ZA) zapewnia podtrzymanie zasilania chłodziarek i zamrażarek w przypadku przerw w dostawie energii elektrycznej oraz zabezpiecza przed zakłóceniami w sieci energetycznej. System pozwala na bezpieczną pracę urządzeń do chwili przywrócenia stabilnego zasilania lub do całkowitego rozładowania baterii.

W przypadku przechowywania leków i szczepionek, bateryjne zabezpieczenie pracy chłodziarek farmaceutycznych umożliwia utrzymanie tzw. „zimnego łańcucha”, nawet w przypadku przerwy w dostawie prądu od 4 do 30 godzin.

Wyposażenie standardowe

  • przetwornica z funkcją ładowania akumulatorów
  • akumulator(y)
  • kółka jezdne z hamulcem
  • sygnalizacja wizualna i dźwiękowa
  • informująca o stanie pracy
  • gniazdo elektryczne typu E (230V)
  • instrukcja obsługi w j. polskim

Zasilanie awaryjne ZA może współpracować ze wszystkimi modelami chłodziarek farmaceutycznych i laboratoryjnych (od 70 do 1365 litrów) oraz zamrażarką ZLN 85. Czas pracy na bateryjnym zasilaniu jest zależny od wielkości urządzenia termostatycznego oraz wybranego modelu ZA.

Dlaczego nie klasyczny “UPS”?

Do zasilania awaryjnego zamrażarek i chłodziarek niezbędny jest dedykowany układ podtrzymania bateryjnego, ponieważ jednym z elementów układu chłodzenia jest sprężarka. W momencie uruchomienia sprężarki pobierany jest prąd kilka razy większy od znamionowego, co w klasycznych „UPS-ach” wykorzystywanych do awaryjnego podtrzymania np. komputerów, powoduje wyzwolenie zabezpieczenia i automatyczne wyłączenie. Zasilanie awaryjne produkcji POL-EKO-APARATURA może być przeciążone do 300% przez 20 sekund, co pozwala na swobodny rozruch sprężarki. Dodatkowo, sprężarka wymaga „czystego” sygnału sinusoidalnego na zasilaniu. „UPS-y” zazwyczaj zapewniają napięcie o prostokątnej lub aproksymowanej charakterystyce,która może uszkodzić uzwojenie sprężarki.


Dane techniczne

parametry-zasilanie-awaryjne